Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rekordowe pieniądze dla Gminy Radków z rządowych programów. Poseł Bartłomiej Dorywalski na sesji. Zobaczcie zdjęcia

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Poseł Bartłomiej Dorywalski podczas sesji Rady Gminy w Radkowie. Z lewej wójt Radkowa Jarosław Dominik. Więcej na następnych zdjęciach >>>
Poseł Bartłomiej Dorywalski podczas sesji Rady Gminy w Radkowie. Z lewej wójt Radkowa Jarosław Dominik. Więcej na następnych zdjęciach >>>Paweł Kwietniewski
Ponad 40 milionów złotych na inwestycje otrzymała gmina Radków z różnych programów rządowych. To najwięcej w przeliczeniu na jednego mieszkańca w województwie świętokrzyskim.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Radkowie podsumowano dofinansowanie, jakie na różne inwestycje otrzymała gminy Radków z programów rządowych. Łącznie jest to kwota 40.468.490,72 złotych.

Gościem na sesji był poseł ziemi włoszczowskiej Bartłomiej Dorywalski. Gratulował samorządowi Radkowa sięgania po pieniądze na inwestycje, które mają poprawić jakość i komfort życia mieszkańców. Z kolei wójt Radkowa Jarosław Dominik dziękował Bartłomiejowi Dorywalskiemu za zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu ogromnego dofinansowania.

Jakie inwestycje w gminie Radków otrzymały dofinansowanie? To przede wszystkim przebudowa i rozbudowa dróg. Ale nie tylko. Radków dostał między innymi blisko milion złotych na termomodernizację budynków użyteczności publicznej w Dzierzgowie, Bałkowie i Chyczy. Prawie 1,5 miliona złotych na zakup autobusu szkolnego i busa do przewozu osób niepełnosprawnych. Ponad 2,2 miliona złotych dofinansowania gmina otrzymała na wartą ponad 2,6 miliona złotych budowę w Dzierzgowie filii Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Radkowie.

Gmina Radków jest w trakcie wielkiej inwestycji "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Radków". Jej wartość do niemal 9 milionów złotych, dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład wynosi 95 procent. W jej ramach budowane są sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowe, a także kontenerowe oczyszczalnie ścieków.

Trwa również "Termomodernizacja budynku Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie" opiewająca na niemal 3 miliony złotych, przy dofinansowaniu w wysokości 98 procent z programu Polski Ład.

Gmina Radków sięgnęła również do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Na warte około milion złotych inwestycje w zabytkowy parku podworskim w Ojsławicach oraz w kościołach w Dzierzgowie i Kossowie otrzymała 98 procent dofinansowania.

Bardzo udana dla gminy Radków jest też 8 edycja programu Polski Ład, której wyniki ogłoszono w sobotę, 7 października. Gmina otrzymała ponad 7 milionów złotych na: budowę przedszkola i żłobka, drugą część zadania związanego z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej oraz na poprawę efektywności energetycznej budynku Urzędu Gminy w Radkowie.

Pełny wykaz inwestycji w gminie Radków, które otrzymały dofinansowanie z rządowych programów - na slajdach w galerii. Tu również zdjęcia z sesji Rady Gminy Radków z udziałem posła Bartłomieja Dorywalskiego

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie