Remis Flensburga w ostatnim teście. Wolff znów na ławce

PK
Dawid Łukasik
Remis SG Flensburg-Handewitt w ostatnim sprawdzianie przed przyjazdem do Kielc na niedzielny (godzina 15) mecz Ligi Mistrzów z PGE VIVE. Świeżo zakontraktowany do kieleckiego klubu bramkarz THW Kiel Andreas Wolff znów przesiedział cały mecz na ławce.

FA Göppingen – SG Flensburg-Handewitt 28:28 (13:13)
SG Flensburg-Handewitt: Andersson (19 obron) – Karlsson, Glandorf 1, Mogensen, Svan 5, Wanne 5, Jeppsson 2, Steinhauser, Heinl, Toft Hansen 3, Lauge 8 (4), Mahe 4, Rød.

Od początku meczu goście prezentowali się dobrze w obronie 6-0, mocnym punktem zespołu był bramkarz Mattias Andersson. W 22 minucie było 9:12. Jednak problemem Flensburga były proste straty w ataku, które pozwoliły gospodarzom doprowadzić do remis po 30 minutach.

Drużyna trenera Maika Machulli całkowicie przespała początek drugiej połowy, dzięki czemu Frisch Auf Göppingen objęło prowadzenie 17:13. Trener SG poprosił o czas i w 40 minucie zrobiło się 18:17,a po golu Lasse Svana w 52 znów był remis (24:24). Końcówka meczu była ekscytująca. 35 sekund przed końcem Flensburg miał piłkę i był remis 28:28, ale Kentin Mahe trafił w słupek.

Flensburg z 11 punktami zdobytymi w ośmiu meczach zajmuje czwarte miejsce w tabeli Bundesligi.

W czwartek w Bundeslidze grał także inny rywal PGE VIVE w Lidze Mistrzów, THW Kiel. „Zebry” nareszcie odniosły pewne zwycięstwo, ale zajmują w tabeli dopiero 10. miejsce.

HC Erlangen - THW Kiel 20:31 (10:14)
THW Kiel: Landin (13 obron) - Firnhaber, Toft Hansen, Weinhold 6, Dissinger 1, Wiencek 2, Ekberg 5 (3), Zeitz, Frend Öfors 1, Rahmel 3, Dahmke 2, Zarabec, Vujin 6, Bilyk 2, Nilsson.

W 14 minucie goście wygrywali 8:3 i już do końca meczu Erlangen nie zbliżyło się na niebezpieczną dla THW różnicę bramek.
Mimo to Andreas Wolff, bramkarz Kilonii, który w poniedziałek podpisał obowiązujący od 2019 roku, czteroletni kontrakt z PGE VIVE, nie pojawił się na boisku. Cały mecz bronił Niclas Landin.

Nadspodziewanie dużo problemów z odniesieniem zwycięstwa miał francuski Paris Saint Germain Handball.

Paris Saint Germain Handball – Saint Raphael 27:25 (13:13)
PSG: Corrales (4/13), Omeyer (5/15) – Gensheimer 4/6 (2/3), Mollgaard, Stepancić, Sagosen 6/8, Kounkoud 3/3, Damjanović, Remili 1/7, Abalo 4/7, L. Karabatić 1/1, Hansen 3/5 (3/3), Narcisse 1/1, Nielsen, N. Karabatić 4/6, Nahi.

Od początku meczu paryżanie mieli sporo problemów z obroną rywala i ze skutecznością. Do 20 minuty obie drużyny prowadziły na przemian, ale nie wyżej, niż różnicą jednego gola. W 21 minucie „Milionerzy z Paryża” objęli prowadzenie 10:8, ale w końcówce pierwszej części popełnili sporo błędów i goście wyrównali.

Do 42 minuty, kiedy był remis 19:19, spotkanie było wyrównane. Moment dobrej gry gospodarzy w obronie pozwolił im wyjść na 25:20 (53 minuta), ale w 58 minucie było tylko 26:24 i dopiero bramka Benoita Konkouda zapewniła zwycięstwo drużynie Zvonimira Serdarusicia.

PSG z kompletem czterech zwycięstw jest liderem Lidl Starligue.

Białoruski Mieszkow Brześć odniósł zdecydowane zwycięstwo w SEGA Gasprom League.

Mieszkow Brześć – Nexe 35:23 (14:13)
Mieszkow: Pesić (8/21), MIjatović 2/2 (8/18) – Rutenka 4/4, Szkurinskij 4/8, Nikulenkow 1/1, Nawiumuk, Szumak 4/5, Vukić 4/7, Prodanović 2/3, Horak 1/2, Igropulo 9/9 (3/3), Selwasiuk 2/2 (1/1), Djordjić 0/3, Astraszapkin 2/2 (1/1).

Skutecznością w zespole gości błysnął nowy prawy rozgrywający, Konstantin Igropulo, który oddał 9 rzutów, wszystkie były
skuteczne.

Od wysokiego zwycięstwa do wysokiego zwycięstwa kroczy w lidze węgierskiej Telekom Veszprem, mimo że gra w tych rozgrywkach zwykle bez kilku czołowych zawodników. W czterech meczach drużyna trenera Ljubomira Vranjesa uzyskała bilans bramkowy +73, ale zajmuje drugie miejsce w tabeli, bo o jeden mecz więcej rozegrało MOL-Pick Szeged. W ostatniej kolejce Telekom wygrał z czwartą drużyną w tabeli.

Telekom Veszprém - Eger SBS Eszterházy 31:19 (16:7)
Telekom: Alilović (14/33) – Manaskov 2/5, Schuch, Tönnesen 3/4, Gajić 7/11, Nilsson 2/4, Accambray 3/4, Győri 1/3, Ugalde 0/1, Ancsin 3/4, Terzić, Blagotinsek 1/1, Jamali 4/6, Lékai 2/3, Ligetvári 3/5.

Aalborg Handbold zajmuje w tabeli duńskiej ekstraklasy czwarte miejsce, z czterema zwycięstwami i dwoma porażkami.

Aalborg Handbold - HC Midtjylland 28:26 (13:13)
Aalborg: Aggefors - Smarason 4, Wiesmach 2, Barthold, M. Larsen 8, Hald Jensen 2, Saugstrup, Holst Jensen 1, Ellebaek 4, Jotić, Atlason, J. M. Pedersen, Antonsen, Juul 7.