Remis Korony 1:1 z Bełchatowem na Arenie Kielc. Podobał się Sierpina

/SAW/
Z testowanych w Koronie zawodników najlepiej wypadł Łukasz Sierpina z KS Polkowice Fot. Sławomir Stachura
W sparingu, który w czwartek odbył się na Arenie Kielc Korona zremisowała z GKS Bełchatów 1:1 (0:0). W kieleckim zespole testowanych było kilku zawodników. Najlepiej wypadł pomocnik pierwszoligowego KS Polkowice Łukasz Sierpina.

Korona Kielce - GKS Bełchatów 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Grzegorz Lech 70 min, 1:1 Paweł Buzała 84.

Korona: Michałek - Zawłocki, Kiercz, Kijanskas, Bąk - Sierpina, Jovanović, Cvijetinović, Kaczmarek, Sobolewski - Milicević. II połowa: Michałek - Lisowski, Gołębiewski, Stano, Papka - Milicević, Lech, Michalski, Kiełb - Sierpina, Łuczak.

GKS: Budziłek - Witasik, Szmatiuk, Zbozień, Wilusz - Michał Mak, Wacławczyk, Baran, Kosowski - Żewłakow, Gębalski.
II połowa: Widawski - Grzelak, Wilusz (69' Grzelak), Szmatiuk, Zbozień - Mateusz Mak, Buzała, Giel, Sawala, Wróbel - Nowak.

Czwartkowy sparing służył przede wszystkim sprawdzeniu kilku graczy testowany w Koronie, a byli nimi oprócz trenujących już w klubie Chorwata Ivana Milicevicia i Serba Nikola Cvijetinovicia pomocnik Łukasz Sierpina z pierwszoligowego KS Polkowice oraz bramkarz Sebastian Michałek z trzecioligowej Broni Radom. Najlepiej z tej czwórki wypadł Sierpina, niezłe momenty miał też po przerwie radomski bramkarz. Słabiutko spisał się natomiast Cvijetinović. Bełchatów testował natomiast Adriana Gębalskiego, napastnika Czarnych Połaniec.

Prowadzenie kielczanie zdobyli w 70. minucie, gdy w polu karnym bardzo dobrze zachował się Grzegorz Lech, który udwerzył w długi róg. Goście mieli okazję w 79 minucie gdy po faulu Michałka sędzia podyktował rzut karny, ale Tomasz Wróbel trafił piłką w słupek. Kilka minut później padła jednak wyrównująca bramka, gdy Paweł Buzała wyszedł sam na sam z radomskim bramkarzem i okazji nie zmarnował.