Remis Korony z cypryjską Larnaką 1:1 [VIDEO, zdjęcia]

/SAW/
Sparing Korony z Larnaką zakończył się remisem 1:1.
Sparing Korony z Larnaką zakończył się remisem 1:1. Fot. Sławomir Stachura
Grająca rezerwowym składem Korona Kielce zremisowała w sparingu z AEK Larnaka 1:1, czwartym zespołem ekstraklasy cypryjskiej w ostatnim sezonie. Wyrównującą bramkę dla Korony w doliczonym czasie meczu zdobył z rzutu karnego Paweł Zawistowski.

Korona Kielce - AEK Larnaka 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 N. Mitidis 38 min 1:1 Zawistowski 90+1 z karnego.

Korona: Małecki (46. Szlakotin) - Kuzera (46. Zawistowski), Dejmek, Sylwestrzak, Sierpina (46. Ivan. Marković) - Trojanowski, Vanja. Marković, Kwiecień, Cebula, Stąporski (46' Angielski) - Trytko (74' Stąporski)

Larnaka: I połowa: Negri - Mertakas, Maragkos, Catala, Englezou - Skopelitis, Michalopulos (37' Lucero), Castro, Pavlou - Vitaliy, Mytidis. II połowa: Negri (62' Z. Mitidis) - Megrelashvili, Murillo, Maragkos, Lopes - Kypriakou, van Dijk, Lucero, Tomas, Pavlou - N. Mitidis

Mecz odbył się na stadionie przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach. W Koronie zagrali ci piłkarze, którzy nie grali w niedzielę w meczu ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław (0:0), bądź weszli na boisko jako zmiennicy (Kamil Kuzera, Łukasz Sierpina,Paweł Zawistowski). W pierwszej połowie z technicznie zaawansowanym rywalem Korona radziła sobie dobrze, po przerwie było już słabiej. Kielczanie stracili bramkę po błędzie w obronie, a wyrównali po tym jak w polu karnym ręką zagrał Lopes, a podyktowaną jedenastkę na gola zamienił Zawistowski.

- Pożyteczny sparing. Widać, że Larnaka dobrze operuje piłką, ale zespół jest jeszcze na innym etapie przygotowań do sezonu. Dla moich piłkarzy był to na pewno pożyteczny sprawdzian i mogli zagrać ci, którzy nie wystąpili ze Śląskiem. Szkoda tylko, że brakuje nam obrońców i niektórzy zawodnicy muszą tam grać, choć powinni na zupełnie innych pozycjach- ocenił Leszek Ojrzyński, trener Korony.

AEK Larnaka to jeden z czołowych zespołów cypryjskich, który niedawno grał w fazie grupowej Ligi Europy. Trenerem zespołu jest 37-letni Dimitrios Elefteropulos- były znany grecki bramkarz grający przez długie lata w Olimpiakosie Pireus i będący w kadrze AC Milan oraz innych włoskich klubów Serie A. Karierę zawodniczą zakończył dwa lata temu, a zespół Larnaki jako trener przejął w tym roku i ma w kadrze wielu piłkarzy z ekstraklasową przeszłością, między innymi z Hiszpanii,Belgii i Grecji.
Larnaka przebywa na obozie przygotowawczym w Kielcach do końca lipca. Mieszka w hotelu Binkowski.