Remis Korony ze Śląskiem w meczu Młodej Ekstraklasy

SAW
Młoda Korona zremisowała w niedzielę we Wrocławiu ze Śląskiem 0:0. Po pierwszej połowie powinna prowadzić w drugiej miała szczęście, że nie straciła gola.

Cezary Ruszkowski, drugi trener Korony:

- W pierwszej połowie byliśmy lepsi i były okazje do zdobycia bramek. Po przerwie, gdy dokonaliśmy zmian, gospodarze przejęli inicjatywę.

Kielczanie w pierwszej części meczu stworzyli kilka bramkowych okazji i przynajmniej jedną powinni wykorzystać. Już w 7 minucie po ładnej indywidualnej akcji przed szansą stanął Dominik Lenart, lecz bramkarz Śląska wybił piłkę na róg. Kilka minut potem dobrze obsłużony przez Łukasza Maliszewskiego sam na sam z Gikiewiczem znalazł się Jakub Bąk, ale nie trafił w bramkę. Jeszcze przed przerwą okazję miał Bartosz Papka, uderzył jednak nad poprzeczką.

O ile przed przerwą gospodarze mieli nieliczne sytuacje (groźna w 2 minucie i w 35. poprzeczka), tak po przerwie osiągnęli sporą przewagę. W 67 minucie kielczanom dopisało szczęście, gdyż w idealnej sytuacji Menzel "główkował" w poprzeczkę.