Remis KSSPR Końskie z MKS Szczypiorno Kalisz

/PK/
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, Szczypiorno Kalisz zremisowało z KSSPR Końskie 29:29 (14:12).

KSSPR: M. Kornecki, Witkowski - Dobrowolski, Bąk 3, Kiryłow, Sroczyński, Maleszak, Słonicki, Gomółka 2, Kubała 4, Bodasiński 3 (1), Napierała 4 (2), H. Kornecki 8, Biegaj 4, Smołuch 1.

Zacięty mecz, w którym konecczanie byli bliski pełnej zdobyczy. Goście lepiej zaczęli spotkanie i po trafieniu Rafała Biegaja z kontrataku wygrywali 6:2. Od tego momentu jednak zupełnie stanęli, popełniali proste błędy i w 24 minucie Szczypiorno wygrywało 11:8.

Drugą połowę znów lepiej rozpoczął zespół trenera Michała Przybylskiego. Dobrze funkcjonowała obrona, w której pewnym punktem był bramkarz Mateusz Kornecki. Konecczanie zdobyli pierwsze cztery bramki po przerwie, a w 37 minucie po karnym Tomasza Bodasińskiego wygrywali 19:16. Kaliszanie szybko doprowadzili do remisu, a w 43 minucie prowadzili 21:20. I znów nastąpił okres dobrej gry naszego zespołu. W 51 minucie po golu skutecznego Huberta Korneckiego, który wrócił do gry po chorobie, KSSPR prowadziło 26:24, a w 57 po trafieniu Wiktora Kubały już 27:24. Jeszcze w 55 minucie goście wygrywali 28:26, jednak w końcówce Szczypiorno zastosowało obronę "każdy swego" i 20 sekund przed końcem Michał Krygowski z rzutu karnego doprowadził do remisu.

Konecczanie zakończą sezon meczem z Ostrovią Ostrów Wielkopolski przed własną widownią.
W innych meczach: Ostrovia Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław 32:30 (13:13), Viret Zawiercie - Gwardia Opole 27:44 (9:18), Olimpia Piekary Śl. - AZS AWF Biała Podlaska 26:27 (11:12), AZS UŁPŁ Łódź - AZS UT-H Radom 24:28 (10:13), Control Process Tarnów - Nielba Wągrowiec 23:35 (12:20), ASPR Zawadzkie - ŚKPR Świdnica 33:24 (12:12).

1. Gwardia 25 48 827-640
2. Nielba 25 43 837-629
3. Śląsk 25 37 740-654
4. Radom 25 29 745-761
5. Szczypiorno 25 28 766-745
6. Viret 25 26 774-811
7. Ostrovia 25 26 762-761
8. Końskie 25 25 747-735