Remis KSZO Junior Ostrowiec w Centralnej Lidze Juniorów

Redakcja
KSZO Junior Ostrowiec zremisował, ze Stalą w Rzeszowie 1:1.

Stal Rzeszów - MKS KSZO Junior Ostrowiec 1:1 (0:1), Lorenowicz 75 - Mężyk 7.

MKS KSZO: Zacharski - Larkowski, Mężyk, Cebula, Kowalski, Matyjasek (56. Świątek), Gajewski (48. J. Jedlikowski, 76. Gordon), Czajkowski, P. Jedlikowski, Bąk (48. Łuczak), Bełczowski.

Spotkanie w Rzeszowie rozegrane zostało na głównej płycie stadionu Stali. Ostrowczanie, którzy od obecnego sezonu grają u siebie również na głównej płycie, nie czują już zaskoczenia występując na dużych obiektach. Dobrze weszli w mecz i już w 7 minucie po rzucie rożnym i strzale głową Damiana Mężyka wyszli na prowadzenie. Podopieczni trenera Waldemara Domagały prowadzili grę.

Druga połowa nie była już tak udana dla młodych graczy z Ostrowca. W 48 minucie szkoleniowiec zdecydował się na zmianę Mateusza Gajewskiego, który miał już na koncie żółtą kartkę. W jego miejsce wszedł Jakub Jedlikowski, który jednak z powodu kontuzji musiał opuścić boisko 28 minut później. W tym czasie doszło do sytuacji, która zadecydowała o podziale punktów. Po uderzeniu zawodnika Stali z ok. 40 metrów, piłka odbiła się po drodze od kolegi z zespołu, sędzia jednak zamiast wskazać na piąty metr, podarował gospodarzom rzut rożny, po którym z metra, leżąc na murawie piłkę do bramki skierował Mateusz Lorenowicz.

W innych meczach: Sandecja Nowy Sącz - Wisła Puławy 3:2 (2:0), Widok Lublin - Stal Mielec 0:1 (0:1), Wisła Kraków 7-0 Górnik Łęczna 7:0 (3:0), Juventa Starachowice - Cracovia 2:2 (0:1), Stal Stalowa Wola - Korona 2:2 (1:1).

W następnej kolejce: 22.09: KSZO Junior - Sandecja (.14).