Remis Łysicy Bodzentyn z Janiną Libiąż

KAR
W niedzielnym spotkaniu Łysica Akamit Bodzentyn zremisowała na własnym boisku z Janiną Libiąż 1:1.

Piotr Dejworek, trener Łysicy Akamit Bodzentyn:

- Do przerwy gra wyglądała tak, jak to sobie założyliśmy. Mieliśmy dużo podbramkowych sytuacji i tylko kwestią czasu było, kiedy zdobędziemy bramkę. Druga połowa wyglądała całkowicie inaczej w naszym wykonaniu. Nie potrafiliśmy wykorzystać przewagi jednego zawodnika, co zemściło się utratą bramki.

Początek meczu w Bodzentynie był dobry w wykonaniu piłkarzy Łysicy. W 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dariusza Kozubka, bliski zdobycia bramki był Marcin Kośmicki, po którego strzale głową piłka zmierzała wprost w okienko bramki Janiny, ale w ostatniej chwili zdołał wybić ją bramkarz zespołu z Libiąża Jakub Księżarczyk.

W 23 minucie udało się Łysicy wyjść na prowadzenie. Kozubek uderzał na bramkę Janiny, Księżarczyk wybił futbolówkę przed siebie, dobiegł do niej Grzegorz Łapot, który umieścił ją w siatce. W 35 minucie Szymon Michta minął obrońców gości i mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z golkiperem, ale jeden z defensorów Janiny Konrad Szafran faulował zawodnika Łysicy, za co został ukarany czerwoną kartką. Do przerwy mimo okazji gospodarzy, wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie gra podopiecznych trenera Piotra Dejworka znacznie się zmieniła. To goście stwarzali coraz groźniejsze akcje, z którzy mogła paść wyrównująca bramka. Do 81 minuty Łysicy udawało się odpierać ataki gości. Wtedy po złym wybiciu piłki przez Kośmickiego do futbolówki dobiegł Jakub Stadny, który strzałem z 16 metrów pokonał Tomasza Dymanowskiego. W końcówce meczu gospodarze przejęli inicjatywę, ale ich ataki nie przyniosły bramki.

Łysica Akamit Bodzentyn - Janina Libiąż 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Grzegorz Łapot 23 min. 1:1 Jakub Stadny 81.

Łysica: Dymanowski 6 Ż - Sadłowski 5, Łapot 6, Kośmicki 5, Zięba 5 - Czarnecki 5, Hajduk 5, Ubożak 5, Kozubek 5 - Wojtal 5, Michta 6.

Janina: Księżarczyk - Kania, Jesionowski Ż, Szafran CZ 35, Marzec Ż - Ficek, Jamróz, Hejnowski, Pactwa - Snadny, Ząbek.

Zmiany: Łysica: 62' S. Gryz 3 za Sadłowskiego, 65' Boguszewski 2 za Kozubka, 75' Wilk 1 za Wojtala, 87' Baczewski nie klas. za Hajduka.
Janina: 60' Ortman za Marca, 72' Kędzierski Ż za Jamroza.
Sędziował: Damian Gawęcki z Bielin.