Remis piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie w Łodzi

/PK/
sxc.hu
W pierwszym meczu rundy rewanżowej grupy B pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Uniwersytet Łódzki Politechnika Łódzka Łódź zremisował z KSSPR Końskie 26:26.

AZS UŁ PŁ Łódź - KSSPR Końskie 26:26 (12:11)

KSSPR: Ratuszniak, Witkowski, M. Kornecki - Grabarczyk 7, H. Kornecki 5, Kubała 3, Napierała 3, Smołuch 3, Dobrowolski 2, Słonicki 2, Bąk 1, Kiryłow, Sroczyński, Maleszak, Bodasiński.

Inauguracja drugiej rundy rozgrywek była dla zespołu trenera Rafała Przybylskiego połowicznie udana, choć z punktu konecczanie mogą być zadowoleni, bo byli bliscy przegranej. Ale i mogli wygrać. Goście słabiej zagrali w pierwszej fazie meczu, w 18 minucie łodzianie prowadzili 10:6. Po przerwie zaprezentowali się lepiej, czego efektem było prowadzenie w 54 minucie 24:21. Jednak gospodarze szybko wyrównali, wykorzystując karę Siergieja Kiryłowa. Przy stanie 25:25, półtorej minuty przed końcem, karnego przestrzelił Tomasz Napierała. AZS wyszło na prowadzenie, ale ostatni atak konecczan dał im kolejnego karnego. Tym razem na linii siedmiu metrów stanął Hubert Kornecki i uratował punkt dla swojej drużyny.

W innych meczach: Control Process Tarnów - Olimpia Piekary Śl. 31:34 (16:21), Gwardia Opole - AZS UT-H Radom 35:24 (17:12), Ostrovia Ostrów Wlkp. - Nielba Wągrowiec 24:33 (11:16), ASPR Zawadzkie - AZS AWF Biała Podlaska 30:32 (14:13), Viret CMC Zawiercie - Śląsk Wrocław 29:30 (17:16), Szczypiorno Kalisz - ŚKPR Świdnica 25:25 (11:10).