Remis Polski i Węgier w meczu rozegranym w Kielcach

PK
W meczu drugich reprezentacji piłkarzy ręcznych Polski i Węgier, rozegranym w Kielcach, padł remis 22:22.

Polska B – Węgry B 22:22 (12:9)

Polska B: M. Kornecki. Małecki – Genda 5, Walczak 2, Pietruszko, H. Kornecki 3, Tokaj 5 (1), Wróbel 1, Prymlewicz 1, Góralski 3, Czuwara 2, Kużdeba.

W kadrze trenerów Marcina Lijewskiego i Damiana Wleklaka jest zawodnik KSSPR Końskie, Piotr Rutkowski oraz dwaj wychowankowie koneckiego klubu – Mateusz i Hubert Kornecki. Pierwszy nie dostał w środę szansy na debiut i cały mecz przesiedział na ławce, Mateusz Kornecki bardzo dobrze spisywał się w bramce w pierwszej połowie meczu, a gol Huberta mógł dać Polakom zwycięstwo, bo trafił na 22:21, ale Madziarzy 12 sekund przed końcem wyrównali.

Handball Echo Dnia

W biało-czerwonych rezerwach zagrał Patryk Walczak, obrotowy Vive Tauronu Kielce, który po przedświątecznej części zgrupowania pierwszej reprezentacji został przesunięty do drugiej. Zagrał po raz pierwszy po ponad dwóch miesiącach przerwy.

- Brakuje mi trochę takiego okrzepnięcia meczowego, bo trening to nie to samo. Po kontuzji miałem okazję potrenować trochę w klubie, potem z pierwszą reprezentacją. Cieszę się, że dostałem szansę gry w tych meczach – mówił Patryk.

Drugi mecz Polska – Węgry w czwartek o godzinie 17 w Hali Legionów.