Remis rezerw Vive Tauronu w Sosnowcu

(PK)
W rozegranym awansem meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Vive Tauronem II Kielce.

Zagłębie Sosnowiec – Vive Tauron II Kielce 35:35 (16:15).

Vive Tauron II: Pytlos, Drozd – Falasa 4, Bulski 1, Fąfara 1, Bernacki 1, Siedlarz 5, Bis 8, Ciołak 4, Łukaszewicz 1, Banaś 6, Telka 4, Kogutowicz, Bekier, Czechowski.

W 50 minucie kielczanie grający bez swojego pierwszego bramkarza, Krzysztofa Markowskiego, przegrywali różnicą sześciu bramek (26:32), więc remis trzeba uznać za sukces. Od początku nieznacznie dominowali gospodarze, którzy przez ponad 40 minut nieznacznie prowadzili, różnicą od jednej do trzech bramek (10 min 8:5, 20: - 11:10, 40 – 23:20). Potem powiększyli przewagę, ale dobry skutek przyniosła obrona 4-2, zastosowana przez naszą drużynę. Vive Tauron objęło nawet prowadzenie 35:34 w 59 minucie, ale 30 sekund przed końcem Zagłębie wyrównało z rzutu karnego.