Remis szczypiornistów KSZO w Grodkowie

sobi
Spotkanie w pierwotnym terminie nie odbyło się, gdyż juniorzy Olimpu Grodków brali udział w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski, w którym jednak nie zdołali ostatecznie wywalczyć miejsca w czołowej ósemce kraju. Przez to podopiecznym trenera Aleksandra Malinowskiego przyszło zmierzyć się w dość nietypowej porze, bowiem pierwszy gwizdek środowego meczu rozległ o godzinie 19.30.

Ta otoczka nie przeszkodziła jednak ostrowczanom dobrze wejść w mecz. Wynik spotkania co prawda otworzył Sebastian Kolanko, jednak po czterech minutach to zespół KSZO_prowadził 3:1 po bramce Macieja Jeżyny i dwóch trafieniach Bartosza Sękowskiego. W jedenastej minucie z rzutu karnego wyrównał Michał Piech (6:6) - najskuteczniejszy zawodnik Olimpu w meczu przeciwko KSZO, jednak przyjezdni ponownie odskoczyli na dwie bramki. Przed przerwą zarysowała się jednak przewaga gospodarzy, którzy w 27 minucie doprowadzili do remisu po 12, a w ostatniej minucie Adrian Wojkowski zmniejszył stratę do dwóch bramek (13:15 dla Olimpu).

Po pięciu minutach drugiej odsłony meczu, duet Sękowski-Jeżyna ponownie dał znać o sobie i strata KSZO wynoisła juz tylko jeden punkt. Taki stan rzeczy trwał do 40 minuty, po czym gospodarze rzucili trzy gole z rzędu (22:18). KSZO_nie składał broni i od 48 minuty jak cień podążał za rywalem, nie pozwalając mu zwiększyć przewagina więcej niż dwie bramki. W końcówce, w 56 minucie na 27:26 rzucił Dmitrij Afanasjew, a minutę póżniej do remisu z rzutu karnego doprowadził etatoey ich wykonawca w zespole KSZO, Paweł Kwiatkowski, a ponieważ w trakcie trzech kolejnych minut żaden z zespołów nie trafił już do siatki rywala, mecz zakończył się remisem po 27:27.

Co ciekawe, był to drugi mecz w tym sezonie, w którym KSZO zapunktował na wyjeździe. Dzięki temu odskoczył na jeden punkt od strefy barażowej o utrzymanie w I lidze.

Także w ten weekend ostrowieccy szczypiorniści zagrają o dość nietypowej porze. W niedzielę, 27 lutego we własnej hali zmierzą się z szóstą w tabeli Nielbą Wągrowiec. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 15.

Przeciwko Nielbie nie zagrają kontuzjowani Szymon Płodowski i Kamil Buchcic. Ten drugi, dziś (piątek) ma się udać na konsultację lekarską, po której okaże się, czy może już wrócić do treningów z piłkami po kontuzji złamania kości dłoni. W pierwszym pojedynku tych zespołów, w Wągrowcu gospodarze lepsi byli o osiem bramek, wygrywając 35:27, choć do przerwy 17:16 prowadzili goście. aą

UKS Olimp Grodków - KSZO Ostrowiec 27:27 (15:13)

KSZO: Szewczyk, Piątkowski - Kożeniewski 1, Mazur 3, Jeżyna 5, Fugiel 2, Sękowski 5, Bajwoluk, Afanasjew 3, Kwiatkowski 5, Wojkowski 2, Kalita 1.

Olimp: Muszak, Więcek – Kolanko 4, Matyszok, Żubrowski 3, Chmiel 3, Baran 1, T. Biernat 4, P. Biernat 1, Gradowski 3, Piech 8, Łagiewska.

Rzuty karne: Olimp 4/5. KSZO 4/5.

Kary: Olimp 6 min., KSZO 8 min.

1. Piotrkowianin 16 27 552:425
2. Olimpia Piekary Śl. 16 25 524:422
3. Ostrovia Ostrów Wlkp. 15 24 451:411