Remis w Jędrzejowie, Stąporków z czterema punktami

/KAR/
Naprzód Jędrzejów zremisował w meczu drugiej kolejki trzeciej ligi z MKS Stąporków 2:2.

Sławomir Grzesik, trener Naprzodu Jędrzejów:

- W pierwszej połowie popełnialiśmy dużo błędów w defensywie, co było spowodowane tym, że cały czas szukamy optymalnego ustawienia na te pozycje. Po przerwie zaczęliśmy grać dużo lepiej, co udokumentowaliśmy bramką w 70 minucie.

Od początku wczorajszego spotkania MKS Stąporków rozpoczął atak na bramkę Naprzodu, ale to piłkarze z Jędrzejowa jako pierwsi zdobyli bramkę. W 10 minucie Karol Cielibała podawał piłkę do Grzegorza Gałązki, piłkę przejął piłkarz z Jędrzejowa, Mateusz Kubicki, który po indywidualnej akcji zdobył bramkę. Piłkarze ze Stąporkowa rzucili się do odrabiania strat. W 30 minucie Grzegorz Gałązka strzałem z 20 metrów pokonał golkipera gospodarzy Pawła Rybińskiego, zdobywając wyrównującą bramkę. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy.

Po piętnastu minutach drugiej części spotkania goście wyszli na prowadzenie. Grzegorz Gałązka podawał do wbiegającego w pole karne Sławomira Jedynaka, który pokonał bramkarza Naprzodu. Gospodarze, który w drugiej połowie spisywali się o wiele lepiej niż w pierwszej, nie chcieli tego spotkania przegrać. W 70 minucie do remisu doprowadził Karol Gajda. - Cieszymy się ze zdobytego punktu na wyjeździe, choć z przebiegu gry sądzę, że mogliśmy to spotkanie wygrać - mówił Waldemar Szpiega, trener MKS Stąporków.