Rezerwy Korony Kielce wygrały w Mielcu ze Stalą 1:0

(SAW)
W meczu sparingowym trzecioligowa Korona II Kielce pokonała w Mielcu drugoligową Stal 1:0.

Stal Mielec - Korona II Kielce 0:1 (0:0), Krzysztof Słaby 75.
Korona:
Marzec (46. Łodej) - Kuriata (46. Pańtak), Bednarski, Wychowaniec, Jasiak (60. Dziubek) - Matulka, Lisowski (46. Uniat), Mokrzycki (46. Stachura), A. Paprocki (46. Kowalczyk) - Zawierucha (60. Makocki) - Turalski (30. Słaby).

Dla grających w trzeciej lidze małopolsko-świętokrzyskiej piłkarzy Korony był to pierwszy przedsezonowy sparing. Przygotowania do nowego sezonu rezerwy Korony rozpoczęły w ubiegłym tygodniu pod wodzą trenera Cezarego Ruszkowskiego (zastąpił Arkadiusza Bilskiego) a jego asystentem jest Kamil Kuzera.

- Pierwsza część meczu była wyrównana, choć tuż przed przerwą dwie okazje stworzyli gospodarze. Najpierw Artur Marzec obronił w sytuacji sam na sam z napastnikiem Stali, a po chwili po kolejnym uderzeniu piłka otarła się o nasz słupek. Po przerwie mieliśmy już sporą przewagę i kilka okazji, ale padł tylko jeden gol, gdy Krzysiek Słaby odebrał piłkę obrońcy i strzelił po długim rogu. To był bardzo poprawny mecz w naszym wykonaniu - podsumował mecz trener Ruszkowski.

Korona w drugiej połowie miała kilka dobrych okazji. W 59 minucie przed szansą stanął Adam Zawierucha, ale strzelił zbyt lekko i bramkarz obronił, a minutę później ten sam zawodnik znów wyszedł na dobrą pozycję, ale piłka po jego uderzeniu trafiła najpierw w jeden słupek, a po do bitce w drugi. W 85 minucie bardzo ładnie z rzutu wolnego z 25 metrów uderzył z kolei Kamil Matulka, lecz bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

W kieleckiej drużynie testowanych było trzech piłkarzy - Kuriata, Lisowski i Turalski, ale wypadli przeciętnie i nie zasilą zespołu w tym sezonie.

Kolejny sparing rezerwy Korony rozegrają w sobotę o godzinie 11 - zmierzą się z Szydłowianką w Szydłowcu.