Rezerwy Korony Kielce zdobyły Puchar Polski (zdjęcia)

Robert KACZMAREK
Tak piłkarze rezerw Korony świętowali zdobycie Pucharu Polski na szczeblu okręgu. fot. Robert Kaczmarek
Piłkarze rezerw Korony Kielce wywalczyli Puchar Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. W finałowym meczu w Suchedniowie pokonali Pogoń Staszów 4:1.

W finałowy mecz, który odbył się na stadionie Orlicza w Suchedniowie, lepiej weszli gracze piłkarze Korony. W 20 minucie lewą flanką szarpnął Bartosz Malinowski, zagrał na pole karne staszowian, w zamieszaniu do piłki dopadł Damian Chrzanowski i z czterech metrów wpakował ją do siatki.

Ciekawsza była druga odsłona. Pierwsze dwadzieścia minut należało do Pogoni, która swe starania zwieńczyła golem w 64 minucie - wówczas to Przemysław Rzepa wykorzystał dośrodkowanie Piotra Malca i głową wpakował piłkę do siatki. Podrażnieni utratą gola kielczanie wzięli się solidnie do roboty i w ciągu siedmiu minut zdobyli dwa gole. Najpierw solową akcję na prawym skrzydle wykończył Tomasz Milcarz, zaś trzeciego gola zdobył Tomasz Ryczek - dostał podanie od Malinowskiego i pewnie strzelił tuż przy słupku. Korona postawiła kropkę nad "i" w samej końcówce, kiedy na 4:1 podwyższył Piotr Malarczyk. Najlepszym zawodnikiem finału został Bartłomiej Strzębski. Po zwycięstwie w III lidze świętokrzysko-małopolskiej podopieczni trenera Cezarego Ruszkowskiego sięgnęli także po Puchar Polski na szczeblu okręgu.

Pogoń Staszów - Korona II Kielce 1:4 (0:1). Bramki: Przemysław Rzepa 64 - Damian Chrzanowski 20, Tomasz Milcarz 67, Tomasz Ryczek 71, Piotr Malarczyk 87.

Pogoń: Małas - Starba, Lesiak, Krakowiak, Walasek - Merchut, Rzepa, Matyja, Sadłocha - Baczewski, Malec (75 Batóg).

Korona II: Małecki - Pydych, Kiercz, Więckowski (58 Dziubek), Milcarz - Strzębski, Tracz (46 Czarnecki), Chrzanowski (46 Paprocki), Malinowski (75 Pierzak) - Ryczek, Malarczyk.