Rezerwy Korony przegrały 1:2 ze Stalą Mielec. Zagrał Petrow

/SAW/
Bramkę dla Korony zdobył Karol Angielski.
Bramkę dla Korony zdobył Karol Angielski. Sławomir Stachura
Przygotowujący się do inauguracji wiosny piłkarze trzecioligowych rezerw Korony Kielce, przegrali z wiceliderem drugiej ligi Stalą Mielec 1:2.

Stal Mielec - Korona II Kielce 2:1 (1:1) , dla Korony Karol Angielski w 22 minuta
Korona: Szklakotin (46. Kosiorowski) - Zawadzki. Petrow, Wrześniewski, Piwowar - Papka, Szmalec, Mularczyk, Janiec, Kotarzewski - Angielski oraz Jaśkiewicz, Rogala, Stachura, Laskowski, Przybyła.
Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Woli Chorzelowskiej.

- To był sparing na bardzo dobrym poziomie. Obie drużyny zaprezentowały wiele ciekawych akcji - mówi Łukasz Foks, kierownik drużyny rezerw Korony.
Zespół Stali, który trenuje były szkoleniowiec pracujący w Koronie - Włodzimierz Gąsior, prowadzenie objął już 4 minucie z rzutu karnego. Wyrównał Karol Angielski, ale w drugiej połowie (65 minuta) Stal wykorzystała stratę w środku pola zespołu Sławomira Grzesika i strzeliła zwycięskiego gola

W Koronie testowany był 23-letni środkowy obrońca Kyryło Petrow, były młodzieżowy reprezentant Ukrainy, który ze swoją drużyną narodową wywalczył w 2009 roku mistrzostwo Europy do lat 19 i został nawet wybrany najlepszym piłkarzem tych mistrzostw.

Petrow jest wychowankiem Dynama Kijów, a przez ostatnie pół roku reprezentował inny ukraiński klub Asenał Kijów, który w listopadzie ubiegłego roku zbankrutował. W Kielcach piłkarz jest od czwartku i był to jego pierwszy mecz w żółto-czerwonych barwach.

- Podobnie jak cały nasz zespół ze Stalą Mielec zagrał dobrze - ocenił Łukasz Foks.