Rezerwy KSZO lepsze od Orląt Kielce

Rafał Soboń
W jesiennym spotkaniu Orląt z rezerwami KSZO padło aż 9 bramek. W rewanżu piłkarze również ucieszyli kibiców, którzy obejrzeli 5 goli. W konfrontacji dwóch grających trenerów, górą był Marcin Wróbel, który pokonał Orlęta prowadzone przez Krzysztofa Dziubela.

W ekipie Orląt zabrakło w składzie Macieja Bieńka i Michała Rotera, osłabione były również rezerwy KSZO, które przystąpiły do spotkania bez Tomasza Żelazowskiego i Jakuba Kapsy, którzy znaleźli się na ławce rezerwowych podczas sobotniego meczu KSZO z GKS Katowice.

Już w 4 minucie Daniel Dybiec umieścił piłkę w bramce, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W odpowiedzi w 8 minucie groźnie na bramkę Kamila Ciry strzelał Marcin Kozior, ale futbolówka minęła słupek. W 16 minucie trener Marcin Wróbel zmuszony był dokonać zmiany kontuzjowanego Erwina Nowika. Na boisku w jego miejsce zameldował się Patryk Frańczak. Kilka minut później z Kamilem Dziadowiczem głową zderzył się Michał Wróblewski, który kilka minut później w efekcie tego starcia również musiał opuścić plac gry. W 38 minucie po dokładnym dograniu Bartłomieja Gołasy, piłkę w bramce z pięciu metrów umieścił Damian Nogaj. W ostatniej minucie pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Kamil Dziadowicz, który zdobył gola strzałem zza pola karnego.

Po przerwie ożywili się zawodnicy Orląt i już w 51 minucie bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego bramkarza KSZO II pokonał Rafał Kita. Chwilę później Zacharski strzelił bramkę, jednak znajdował się na pozycji spalonej. W 58 minucie znów ze spalonego do bramki piłkę sierował Daniel Dybiec.

W 61 minucie miała miejsce najładniejsza akcja meczu. Marcin Kajca zmylił zwodem dwóch piłkarzy Orląt i ładnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Orląt. W 82 minucie sam na sam z Kamilem Cirą znalazł się Dominik Bentkowski. Bramkarz KSZO sparował piłkę, ta jednak trafiła do Zacharskiego, który ustalił tym samym wynik spotkania na 3:2.

Na 2 minuty przed końcowym gwizdkiem doskonałą sytuację zmarnował jeszcze Piotr Bakalarz, który mógł uratować punkt dla swojego zespołu.

KSZO II - Orlęta Kielce 3:2 (2:0)