Rezerwy Vive Tauronu nie dały rady liderowi

PK
Anna Benicewicz-Miazga
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, Vive Tauron II Kielce przegrało z MKS Kalisz.

Vive Tauron II Kielce – MKS Kalisz 21:27 (11:11)

Vive Tauron II: Markowski, Kijewski – Telka 2, Vujović 6 (3), Filipowicz 2, Kogutowicz 1, Grabowski 4, Bernacki 3, Siedlarz, Skowron, Bis 1, Ciołak 1, Dufaj 1, Grdeń.

Grający bez Jakuba Bulskiego kielczanie w pierwszej połowie mocno dali się we znaki liderowi. Kielczanie mieli świetne otwarcie, dobrze grail w obronie I rzadko tracili bramki, mimo że atakiem gości kierował medalista mistrzostw świata, Bartłomiej Jaszka. W 10 minucie drużyna trenera Rafała Bernackiego wygrywała 3:1, dziesięć minut później 7:3. Gdyby nasi zawodnicy byli skuteczniejsi, szczególnie przy rzutach karnych (przestrzelili pierwsze cztery z siedmiu), ich przewaga byłaby poważniejsza. W końcówce pierwszej połowy zespół z Kalisza zaczął zmniejszać straty i tuż przed przerwą doprowadził do remisu.

W drugiej połowie goście, dopingowani przez dużą grupę swoich kibiców, już dominowali. Rzucili dwie pierwsze bramki, a potem spokojnie budowali przewagę. Porażka Olimpii Piekary Śląskie z Czuwajem Przemyśl oznacza, że zespół z Kalisza na jedna kolejkę przed końcem zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach.