Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęła się kampania "Biała Wstążka". Wręczono statuetki i wyróżnienia [ZDJĘCIA]

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
W poniedziałek, 25 listopada, w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się inauguracja XIII kampanii społecznej „Biała Wstążka”. Przy tej okazji wręczono statuetki i wyróżnienia.

Od 13 lat ,,Biała Wstążka” trwa w Kielcach od 25 listopada do 10 grudnia. Daty te korespondują z międzynarodową akcją „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet” i Dniem Praw Człowieka Kampania jest prowadzona w ponad 50 krajach na całym świecie, w Kielcach nieustannie od 2007 roku. Od tego czasu Miasto Kielce wypromowało „Białą wstążkę” w wielu miastach w Polsce.

Sprzeciw wobec przemocy
W tym okresie organizatorzy kampanii zachęcają szczególnie mężczyzn aby zechcieli przyjąć i nosić białą wstążkę manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy. Zwracają się też z prośbą do wszystkich znaczących osób, aby zechciały swoim autorytetem wesprzeć akcję. Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

Wręczono wyróżnienia
Tradycją Kampanii „Białej wstążki” jest wręczanie honorowych wyróżnień osobom zasłużonym w pracy na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W 2019 roku mężczyzną wyróżnionym statuetką „Białej wstążki” jest Bogdan Wenta, prezydent Kielc - „za zaangażowanie w budowanie lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Kielcach.

Tytuł Super Lidera trafił do Leszka Osterczy, członka Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w latach 2011 – 2019.

Liderem Dobrych Praktyk zostało dziesięć osób: Elżbieta Gadascine, zastępca kierownika Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Kielce, Małgorzata Kaczmarska, starszy pracownik socjalny, rejon opiekuńczy „Herby” Kielce, Paweł Kamiński, dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji Kielce, Agnieszka Madejska, starszy pracownik socjalny, rejon „Szydłówek” Kielce, Izabela Mularczyk, główny specjalista do spraw opieki i wychowania Centrum Obsługi Placówek w Kielcach, Małgorzata Powałkiewicz-Chałupka, specjalista pracy socjalnej, Monika Redzisz, dzielnicowa Komendy Miejskiej Policji Kielce, Małgorzata Samek, pracownik socjalny, Małgorzata Sokalska, kurator zawodowy rodzinny Sądu Rejonowego w Kielcach, Maciej Szewczyk, kurator zawodowy dla dorosłych Sądu Rejonowego w Kielcach.

Wyróżnienie trafiło do Moniki Nowakowskiej ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Skorzystaj z warsztatów
W dniach 25 listopada – 10 grudnia nie zabraknie edukacyjnych warsztatów.

„Szkoła dla Rodziców” – zajęcia grupowe odbywać się będą w każdą środę, w godzinach 16.30 – 20 (w Punkcie Interwencyjno – Konsultacyjnym przy ulicy Olkuskiej 18, kontakt: 41 366 10 52).

Program Korekcyjno – Edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie – zajęcia grupowe w każdy poniedziałek, w godzinach 15.30 – 19.30 (w Ośrodku Korekcyjno – Edukacyjnym przy ulicy Wiśniowej 3, kontakt: 41 362 89 73).

Przemoc w rodzinie – zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży kieleckich placówek oświatowych, szkół i przedszkoli. Terminarz zajęć uzgadniany z placówką.

POLECAMY: KULTURA I ROZRYWKA

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie