Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęła się rozbudowa drogi w Majkowie-Michałowie. Długo wyczekiwana inwestycja staje się faktem. Będzie bezpieczniej. Zobacz zdjęcia

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W gminie Skarżysko Kościelne rozpoczęły się prace nad rozszerzeniem drogi powiatowej w miejscowości Majków-Michałów w gminie Skarżysko-Kościelne. Starosta Artur Berus ogłosił rozpoczęcie pierwszego etapu projektu, obejmującego odcinek o długości około 1200 metrów. Zobaczcie film i zdjęcia.

Rozpoczęła się przebudowa drogi Majków - Michałów w gminie Skarżysko-Kościelne

Całe przedsięwzięcie, o wartości ponad 5,7 miliona złotych jest finansowane ze środków budżetowych Powiatu Skarżyskiego oraz z dofinansowania pozyskanego z Rządowego Funduszu Polski Ład. Starosta Artur Berus podkreślił, że ta inwestycja to odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy od dłuższego czasu zabiegali o poprawę warunków komunikacyjnych w tej części gminy.

- W ramach prac zostanie wykonana między innymi nowa podbudowa, nowa nawierzchnia bitumiczna, ciąg pieszo-rowerowy tuż przy jezdni, zostaną wzmocnione pobocza oraz wykonane zjazdy na posesje - zapewnił starosta.

Zobacz zdjęcia z początku prac:

Wykonawcą pierwszego etapu rozbudowy drogi jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROGMAS ze Skarżyska-Kamiennej. Firma rozpoczęła prace we wtorek, 13 lutego, a zakończenie całego projektu planowane jest na styczeń 2025 roku.

Długo wyczekiwana modernizacja drogi Majków - Michałów staje się faktem

Starosta podkreślał także, że inwestycja to spełnienie obietnicy złożonej mieszkańcom. W ramach pierwszego etapu, zostanie wybudowany chodnik pieszo-rowerowy, co dodatkowo poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i korzystających z tej trasy.

Barbara Kocia, radna powiatu, podziękowała za inwestycję staroście i wszystkim radnym powiatu skarżyskiego.

- To była inwestycja bardzo długo wyczekiwana przez mieszkańców Majkowa i Michałowa. Mam nadzieję, że jako radna powiatu zadbałam o to, że na terenie naszej gminy rozpoczyna się ta inwestycja i ludzie będą mieli w końcu upragnioną drogę, o którą ubiegali się kilkanaście lat.

Wzrośnie bezpieczeństwo dzięki remontowi drogi Majków-Michałów, ale będzie kilka utrudnień drogowych

Wykonawca zapewnił, że w trakcie trwania prac nie będzie utrudniany dojazdu do posesji mieszkańcom. Jednakże, użytkownicy drogi i mieszkańcy powinni liczyć się z pewnymi utrudnieniami podczas prac ziemnych, kiedy to droga będzie nieprzejezdna. Dla uniknięcia opóźnień w realizacji inwestycji, firma DROGMAS uzależni prace głównie od warunków pogodowych.

Rozbudowa drogi Majków-Michałów to jedno z trzech przedsięwzięć w ramach zadania "Budowa zintegrowanego układu komunikacyjnego dróg powiatowych" i obejmuje także drogi nr 1751T (0444T) Brzeście – Zagórze oraz nr 1406T (0588T) Kamionki – Etap II.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie