RS Active 4 Liga. Korona II Kielce rozbiła Alit Ożarów. Sensacyjna wygrana Hetmana Włoszczowa. 3 bramki i 2 asysty Jakuba Rybusa

Dorota Kułaga, Jaromir Kruk, Wojciech Buras
Korona II Kielce rozbiła Alit Ożarów, wygrywając 6:0.
Korona II Kielce rozbiła Alit Ożarów, wygrywając 6:0. Kamil Bielaszewski
Nie brakowało emocji w 8 kolejce RS Active 4 Ligi. Korona II Kielce rozbiła Alit Ożarów 6:0. Grało kilku piłkarzy z ekstraklasowej drużyny, a hat tricka zaliczył Jakub Konstantyn. Hetman Włoszczowa odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie - pokonał GKS Rudki 1:0. Moravia Anna-Bud Morawica 5:0 pokonała w Kunowie Stal - 3 bramki i 2 asysty zapisał na swoim koncie Jakub Rybus. Na początku meczu Arki Pawłów ze Spartakusem Daleszyce groźnej kontuzji dostał Rafał Orczyk. Został zabrany karetką do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka.

Grała RS Active 4 Liga. Było dużo emocji

GKS Zio-Max Nowiny - Granat Skarżysko-Kamienna 0:1 (0:1)
Bramka: Bartłomiej Książek 28.
GKS: Gugulski - Niebudek, Boszczyk, D. Pietras, Marek - Mat. Gadomski (82 Wilk), Szmalec, Sinkiewicz - Nowakowski (46 Tomczyk), D.Kopycinski (46 Papka), Kawecki.
Granat: Prasek – Bartoszek, Goździk (80. Makowski), Stępnik, Dołęgowski, Garbacz – Pluta (62. Górecki), Papros, Książek, Kaczmarski – Miller.

Drużyna z Nowin zawiodła, rozegrała najsłabszy mecz w sezonie. Gola dla Granatu strzelił będący w świetnej formie Bartłomiej Ksiązek

- Trudny mecz. Zdobyliśmy bramkę, dobrą sytuację wykorzystał Książek po asyście Pluty. Mieliśmy jeszcze sytuacje gdzie mogliśmy się postarać o bramkę, ale trzeba też przyznać, że Nowiny to niebezpieczny zespół i druga połowa była z ich przewagą. Wyszliśmy z kilkoma kontrami, nie wykorzystaliśmy ich, zabrakło ostatniego podania. Cieszmy się z tego co jest, mieliśmy cztery ciężkie wyjazdy, przywieźliśmy siedem punktów, teraz czeka nas ciężki mecz z Pogonią Staszów przed własną publicznością

– mówił dla klubowej strony Bolesław Strzemiński, trener Granatu Skarżysko.

Pogoń Staszów - AKS 1947 Busko Zdrój 2:3 (2:2)
Bramki: Ernest Rozmysłowski 11, 34 - Oskar Gwóźdź 29, Maciej Pokora 35, 56.

Pogoń stawiła zacięty opór AKS. W zespole Marcina Kołodziejczyka świetnie rozwija się Maciej Pokora, który zdobył 2 gole.

Korona II Kielce- Alit Ożarów 6:0 (1:0)
Bramki: Jewgienij Szykawka 18, Miłosz Strzeboński 49, Jakub Konstantyn 68, 77, 79, Paweł Rogula 85.
Korona II: Forenc - Przybysławski, Leszczyński, Kwiecień, Turek - Strzeboński, Szymański (73. Gałązka), Deaconu (46. Mianowany), Chojecki (73. Kucharczyk) - Błanik (46. Konstantyn), Szykawka (46. Rogula).

W rezerwach Korony w meczu na Szczepaniaka zagrało kilku zawodników z ekstraklasowej drużyny - bramkarz Konrad Forenc, białoruski napastnik Jewgienij Szykawka, rumuński pomocnik Ronaldo Deaconu, wracający po przerwie spowodowanej kontuzją Bartosz Kwiecień, Dawid Błanik.

Bohaterem meczu był Jakub Konstantyn, który również jest w kadrze ekstraklasowego zespołu. Wszedł w 46 minucie i zaliczył hat tricka. Wyższość podopiecznych Marka Mierzwy w tym spotkaniu nawet przez moment nie podlegała dyskusji.

Wisła Sandomierz - Wierna Małogoszcz 0:4 (0:2)
Bramki: Mateusz Rejowski 6, Krystian Sornat 45 78, Kacper Serek 65.
Wierna: Frączek - Malinowski (81. Porzuczek), Serek, Czarnecki, Łata (60. Molęda) - Stojko, Klapa, Karbownik (67. Bała), Szymański (70. Ginter) - Sornat, Rejowski.

- Zdecydowane zwycięstwo, mogliśmy wygrać dużo wyżej. Trzeba podkreślić, że bardzo dobre zawody zagrał bramkarz gospodarzy, który wybronił kilka „setek”. Jestem zadowolony z dyspozycji mojej drużyny

– powiedział po meczu trener Wiernej Mariusz Lniany.

Arka Pawłów – Spartakus Daleszyce 4:1 (0:0)
Bramki: Jakub Nowocień 58, 72, Wojciech Gębka 61, Mirosław Kalista 85 – Kacper Chudecki 57.
Arka: Żytniewski - Orczyk (11. Kosztowniak), Dawidowicz, Drożdżał, Kowalik (77. Siwek), Kidoń - Nowocień (76. Białczak), Rak, Kalista (88. Kupisz) - Gębka, Kalisz (60. Wojtan).

- W początkowej fazie meczu spotkanie było bardzo wyrównane. Po straconej bramce zaczęliśmy śmielej atakować, szybko odrobiliśmy straty i tak naprawdę stwarzaliśmy kolejne sytuacje bramkowe, aby podwyższyć wynik meczu. Na pewno, po kilku przegranych meczach, cieszą nas te punkty przed własną publicznością

– mówił po meczu Mirosław Kalista, trener Arki.

Na początku meczu groźnej kontuzji dostał Rafał Orczyk i został zabrany karetką do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka.

Stal Kunów - Moravia Anna Bud Morawica 0:5 (0:3)
Bramki: Jakub Rybus 13, 26, 45+2, Mikołaj Toboła 54, Karol Gilewski 84.
Stal: Cholewiński - Ostrowski (70 Witek), Dynarek, Borek, Kosik - P. Mikos (61 Śmieszek), Dam. Gardynik (85 Zalewski), Wielgus (73 Niedbała), Kamil Kowalski, Swat - Makówczyński (61 Imiełowski)
Moravia: Wojno - Łączkowski, Mateusz Zawadzki, Garbala (72 Zgrzebnicki), Szczepanek - Gilewski, Rabiej - M. Toboła (57 Jopkiewicz), Michał Zawadzki (64 Kościelecki), Łukasz Zawadzki (57 Pasternak) - Jakub Rybus.

Moravia dominowała od pierwszych minut i już do przerwy prowadziła 3:0 po hat-tricku Jakuba Rybusa. W Stali z konieczności w bramce musiał zagrać zawodnik z pola i po przerwie pokonali go jeszcze Mikołaj Toboła i Karol Gilewski. Przy tych trafieniach asystował Jakub Rybus.

Neptun Końskie- Orlęta Kielce 2:0 (0:0)
Bramki: Damian Grudnik 70, Patryk Kwiecień 84.

Na pewno mieliśmy szansę na lepszy wynik, ale trzeba przyznać, że Neptun stworzył więcej sytuacji i wygrał zasłużenie

- powiedział Tomasz Kołodziejczyk, trener Orląt Kielce.

-Jestem bardzo zadowolony z postawy swojej drużyny. Wyglądaliśmy solidnie w defensywie. Cieszy kolejne zwycięstwo - mówił po meczu Arkadiusz Bilski, szkoleniowiec Neptuna.

Kibice w Końskich obejrzeli bardzo dobre widowisko, a jego najlepszym aktorem był Damian Grudnik, autor pierwszej bramki.

Klimontowianka Klimontów- Łysica Bodzentyn 3:2
Bramki: Marcin Chmiel 28, 36, Gabriel Skrzypek 69 - Michał Mikosa 49, Szymon Hajduk 90.
Klimontowianka: Staniek - Misiura, Sajenko, Nizołek, Turek - Skrzypek (85. Wochniak) Sudy, Piatrenka (77. Szakalec), Ferens (80. Pająk) - Chmiel (70. Gach), Wojtachnio (70. Jas).

- Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Na początku drugiej połowy szybko straciliśmy bramkę, co spowodowało pewna nerwowość. Potem w 90 minucie sprawiliśmy prezent gościom, a oni to wykorzystali

- podsumował spotkanie Mateusz Miłek, kierownik drużyny z Klimontowa.

Hetman Włoszczowa - GKS Rudki 1:0 (1:0)
Bramka: Grzegorz Małek 21.

Hetman, który przed tym spotkaniem miał tylko jeden punkt, sprawił niespodziankę. Wygrał z wyżej notowanym rywalem 1:0, a bramkę na wagę pierwszego zwycięstwa w tym sezonie zdobył Grzegorz Małek w 21 minucie.