RS Active 4. Liga. Moravia Anna-Bud Morawica wygrała ważny mecz z Neptunem Końskie. Karol Garbala strzelił zwycięskiego gola

Jaromir Kruk
Moravia Anna-Bud Morawica wygrała z Neptunem Końskie 1:0
Moravia Anna-Bud Morawica wygrała z Neptunem Końskie 1:0 Kamil Bielaszewski
W meczu na szczycie w RS Active 4. Lidze Moravia Anna-Bud Morawica wygrała z Neptunem Końskie 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Karol Garbala w 21 minucie.

Piłkarze Moravii Anna-Bud Morawica wygrali z Neptunem Końskie

Moravia Anna-Bud Morawica – Neptun Końskie 1:0 (1:0)
Bramka: Karol Garbala 21.
Moravia: Wojno – Łączkowski (29 Rabiej), Mateusz Zawadzki, Garbala (81 Zgrzebnicki), Szczepanek – Jopkiewicz (70 Kościelecki), Gilewski – M. Toboła, Michał Zawadzki (80 Pasternak), Ł. Zawadzki – J. Rabiej.
Neptun: Herda – Pakuła (82 I. Wasik), Pańtak (77 Skalski), A. Maciejewski, Lasak – Paweł Markowicz, Wojna, Siadzko (65 Musielewicz), Patryk Raczyński (65 Marcinkowski) – Kwiecień, Grudnik.
Żółte kartki: Gilewski, Garbala, Michał Zawadzki – Kwiecień, A. Maciejewski.
Sędziowali: Mateusz Kowalski + Michał Molenda, Paweł Pryt.
Widzów: około 200.

Zobacz zdjęcia z meczu

O losach meczu rozstrzygnął gol Karola Garbali po rzucie rożnym wykonywanym przez Michała Zawadzkiego. Neptun grał solidnie i już w 11 minucie lobem z połowy boiska Krystiana Wojno mógł zaskoczyć aktywny Paweł Markowicz. Potem blisko powodzenia był Patryk Kwiecień. Po bramce Garbali znów błysnął Wojno, popisał się wspaniałą paradą po uderzeniu Markowicz. W drugiej odsłonie obaj bramkarze pokazali kunszt, szczególnie Łukasz Herda, który między innymi odbił piłkę po główce Mateusza Zawadzkiego i wygrał sam na sam z Mikołajem Tobołą. – To był bardzo trudny mecz z zespołem, który ma jakość – podsumował Maciej Śmiech, trener Moravii Anna-Bud Morawica.