RS Active IV Liga. Korona II Kielce pokonała Hetmana Włoszczowa. Dwie bramki Jakuba Przybysławskiego. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
od 16 lat
Korona II Kielce pokonała na własnym stadionie Hetmana Włoszczowa 5:1 w meczu trzynastej kolejki RS Active IV Ligi. Świetny mecz rozegrał Jakub Przybysławski, który już w pierwszej połowie dał gospodarzom dwubramkowe prowadzenie. Korona II utrzymała pozycję lidera w tabeli.

Korona II pokonała Hetmana

Korona II Kielce - Hetman Włoszczowa 5:1 (2:0)
Bramki: Jakub Przybysławski 17 39, Adam Chojecki 70, Eryk Szymański 74, Miłosz Strzeboński 79 (z karnego) - Igor Górski 66
Korona II: Niedbała - Turek (46 Kania), Czepielik, Leszczyński, Przybysławski - Mianowany, Chojecki (72 Łukawski), Szymański (79 Kabat), Hajdo (46 Strzeboński), Zawierucha (79 Wójcik) - Rogula.
Hetman: Dyras - Łuczak (77 Oliinyk), Cegieła (57 Michnicki), Chuptyś, Kubicz - Górski, Wójcik, T. Matuszewski (57 Walasek), Klapiński, Grzybek (66 Łysakowski) - C. Matuszewski (82 Palimąka)

Zobacz zdjęcia z meczu i kibiców

To był jeden z naszych słabszych występów. Za mało intensywności i gry z pierwszej piłki. Można powiedzieć, że było to planowane zwycięstwo, ale nie jesteśmy zadowoleni z przebiegu meczu. Będziemy pracować na treningach, aby takie spotkanie się nie powtórzyło. Wyróżniłbym Jakuba Przybysławskiego. Jego forma zwyżkuje w ostatnich tygodniach. Jakość boiska nie była najlepsza, ale nie jest to żadna wymówka. Powinniśmy szybciej operować piłką i stwarzać dużo więcej sytuacji

- powiedział po meczu Marek Mierzwa, trener Korony II Kielce.

Korona otworzyła wynik za sprawą Jakuba Przybysławskiego w 17 minucie. Młody zawodnik dostawił głowę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Drugi gol dla kielczan to również zasługa Przybysławskiego, który na wślizgu dobił piłkę do pustej bramki. W drugiej połowie Hetman złapał kontakt po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego. Tor lotu piłki przeciął Igor Górski i dał nadzieję gościom na powrót do tego spotkania. W kolejnych minutach Korona II wrzuciła wyższy bieg. Najpierw mocnym strzałem zza pola karnego pod poprzeczkę popisał się Chojecki, później sytuacje sam na sam wykończył Szymański. Piąty gol dla podopiecznych Marka Mierzwy padł po rzucie karnym i uderzeniu Miłosza Strzebońskiego.

Walczyliśmy do momentu straty trzeciej bramki. Później jakby zeszła z nas wiara. Jesteśmy w fazie budowy drużyny. W pierwszej połowie za głęboko się cofnęliśmy, a mieliśmy grać zdecydowanie wyżej. Teraz przed nami cztery ważne mecze z drużynami naszego pokroju. Tutaj musimy wreszcie zapunktować

- podsumował mecz Mariusz Kośmider, szkoleniowiec Hetmana Włoszczowa.

W następnej kolejce Korona II Kielce zagra na wyjeździe z Wisłą Sandomierz, natomiast Hetman Włoszczowa pojedzie na mecz z GKS Nowiny.

Korona II po tym meczu ma na koncie 31 punktów i utrzymuje pierwsze miejsce w tabeli. Hetman ma pięć oczek i jest na 16. lokacie.