sportowy24
  Rushh Kielce to potęga. Rozbił Warszawę 20:0! (zdjęcia)

  Rushh Kielce to potęga. Rozbił Warszawę 20:0! (zdjęcia)

  Sławomir STACHURA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W najbardziej emocjonującej walce meczu kapitan Rushh Tomasz Kot (z lewej) pokonał Przemysława Zyśka.

  W najbardziej emocjonującej walce meczu kapitan Rushh Tomasz Kot (z lewej) pokonał Przemysława Zyśka. © Sławomir Stachura

  Pięściarze Rushh Kielce potwierdzili w niedzielę, że są prawdziwą potęgą. W ostatnim meczu zaliczanym do Polskiej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego rozbili Akademię Sportów Walki Warszawa 20:0. W ramach cyklu odbyło się siedem meczów i wszystkie zakończyły się zwycięstwem kieleckiego klubu.
  W najbardziej emocjonującej walce meczu kapitan Rushh Tomasz Kot (z lewej) pokonał Przemysława Zyśka.

  W najbardziej emocjonującej walce meczu kapitan Rushh Tomasz Kot (z lewej) pokonał Przemysława Zyśka. © Sławomir Stachura


  Ten ostatni pojedynek, który tak jak wcześniejsze odbył się w hali przy ulicy Żytniej w Kielcach, miał niezwykle uroczystą oprawę. Zaproszeni goście siedzieli przy stolikach ustawionych wokół ringu, a na trybunach zasiadło ponad 1000 osób. Wśród gości byli między innymi wiceminister obrony narodowej Beata Oczkowicz, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, wicemarszałek województwa Jan Maćkowiak, posłowie Artur Gierada i Jan Cedzyński, przewodnicząca rady miasta Kielce Joanna Winiarska, a także wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego Andrzej Filipek.
  Wszyscy gratulowali wiceprezesowi Rushha i pomysłodawcy całego cyklu Grzegorzowi Nowaczkowi, specjalne listy gratulacyjne złożyli na jego ręce wiceprezes PZP Andrzej Filipek i marszałek Adam Jarubas.

  - Gratuluję pomysłu i mam nadzieję, że kolejne cykliczne turnieje będą się rozwijać, a Kielce będą słynąć z boksu. Klub Rushh świetnie promuje Kielce i region - mówił marszałek Jarubas.  Drużynę dawnej Gwardii Warszawa poprowadził w meczu z Rushh wychowanek Błękitnych Kielce, doskonały przed laty pięściarz Stanisław Łakomiec, ale w niedzielę jego ekipa została wręcz zmieciona z ringu. W dwóch walkach - z udziałem Tomka Karysia i Kamila Lamczyka trener Łakomiec rzucił ręcznik na ring i poddał swoich zawodników już w pierwszych rundach, w innych też zwyciężali gospodarze. Najbardziej wyrównana była tylko ta, w której aktualny wicemistrz Polski - Przemysław Zyśk zmierzył się z kapitanem Rushha i brązowym medalistą MP - Tomaszem Kotem. Po doskonałej walce 2:1 na punkty wygrał Tomek Kot.

  Aplauz widowni wzbudził też 9-letni Roni Papis, brat Krystiana Papisa - czołowego kadeta Europy z Rushha. Najmłodszy zawodnik Rushha jeszcze nie walczy w zawodach, ale w ringu w przerwie między walkami dał popis dużych już umiejętności.  Po zakończonych walkach były jeszcze wyróżnienia dla całej drużyny Rushh od marszałka województwa, a prezes Kieleckiego Okręgowego Związku Bokserskiego Jan Gierada nagrodził finansowo medalistów majowych mistrzostw Polski seniorów - złotego Daniela Adamca, srebrnego Tomasza Karysia i brązowego Tomasza Kota. Swoich zawodników wyróżnili też kibice niedzielnej konfrontacji.

  Po meczu klub przekazał publiczności upominki, a Grzegorz Nowaczek był zadowolony, że frekwencja dopisała i udało się wygrać także ten ostatni pojedynek.

  - Mam nadzieję, że spotkamy się już na jesień. Chcemy powołać ligę seniorów w boksie i wierzę, że się uda. Kibice, którzy przychodzili na mecze Polskiej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego potwierdzili, że nasza dyscyplina cieszy się w Kielcach wielkim zainteresowaniem i taka liga jest potrzebna - podsumował Nowaczek.

  W ramach cyklu odbyło się w sumie siedem pojedynków. Wcześniej Rushh pokonał kolejno: Gwarka Łęczna 14:6, Wisłok Rzeszów 16:4, Broń Radom 16:0, RMKS Rybnik 14:4, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 14:4 i Olimp Lublin 16:2,

  Wyniki walk z Warszawą, na pierwszym miejscu zawodnicy Rushh Kielce: Kadeci. Waga 52 kg. Damian Radlica - Kacper Niewiadomski - II runda TKO dla Radlicy; 54 kg. Adrian Radlica - Maciej Felskowski - 3:0; 57 kg. Krystian Papis - Mateusz Nagraba - 3:0. Juniorzy. 60 kg. Sebastian Karyś - Piotr Nagraba - 3:0, 69 kg. Marcin Rak - Ali Kozer - 3:0. Seniorzy. 56 kg. Tomasz Karyś - Piotr Kocjan - I runda TKO, przez poddanie, dla Karysia; 64 kg. Daniel Adamiec - Michał Bosak - walkower dla Adamca, rywal przekroczył limit wagi; 69 kg. Tomasz Kot - Przemysław Zyśk - 2:1; 75 kg. Kamil Lamczyk - Julian Krawczyk - I runda TKO, przez poddanie, dla Lamczyka. Kobiety. 60 kg. Adrianna Jędrzejczyk - Iwona Ślęzak - 3:0.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018