MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rusza przebudowa dróg i budowa parkingów wokół szpitala i starostwa w Sandomierzu. Powiat podpisał umowy z wykonawcami

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
W czwartek, 28 marca władze powiatu podpisały umowy z wykonawcami. Łączna wartość inwestycji to blisko 30  milionów złotych. Więcej na kolejnych zdjęciach.
W czwartek, 28 marca władze powiatu podpisały umowy z wykonawcami. Łączna wartość inwestycji to blisko 30 milionów złotych. Więcej na kolejnych zdjęciach. Powiat sandomierski
Przebudowa dróg i budowa parkingów, w tym przy szpitalu i starostwie, to główne inwestycje, jakie zostaną zrealizowane w najbliższym czasie przez Starostwo Powiatowe w Sandomierzu. W czwartek, 28 marca władze powiatu podpisały umowy z wykonawcami. Łączna wartość inwestycji to blisko 30 milionów złotych.

Rusza przebudowa dróg i budowa parkingów wokół szpitala i starostwa

Władze powiatu podpisały umowy z wykonawcami na realizację inwestycji w ramach projektu "Poprawa warunków obsługi i rozwoju planowanych spójnych funkcjonalnie terenów inwestycyjnych w Sandomierzu poprzez modernizację i budowę infrastruktury".

W ramach projektu zostanie wykonanych 5 inwestycji:
To przebudowa ulicy Długiej w Sandomierzu wraz z przebudową ulicy Czereśniowej, remontem ulicy Ogrodniczej i Pogodnej w Sandomierzu. Wartość inwestycji 14 milionów 415 tysięcy złotych.

Budowa parkingów z drogami dojazdowymi wraz z remontem nawierzchni dróg wewnętrznych i modernizacją oświetlenia ulicznego na terenie Szpitala Specjalistycznego Ducha Św. w Sandomierzu. Wartość inwestycji 7 milionów 203 tysiące 477 złotych.

Budowa drogi wraz z miejscami parkingowymi i niezbędną infrastrukturą techniczną przy działkach za szpitalem oraz budowa zjazdu zwykłego z drogi wojewódzkiej do działki w obrębie Mokoszyn. Wartość inwestycji wyniesie 3 miliony 289 tysięcy 192 złote.

Przebudowa drogi powiatowej Wysiadłów – Rzeczyca Mokra w miejscowości Rzeczyca Sucha. Wartość inwestycji 1 milion 984 tysiące 986 złotych.

Budowa parkingu Starostwa Powiatowego w Sandomierzu etap II.
Wartość inwestycji 750 tysięcy 796 złotych.

Jak powiedział podczas podpisania umów starosta Marcin Piwnik realizacja poszczególnych inwestycji będzie wymagała zmian organizacji ruchu, co pociągnie za sobą pewne utrudnienia zarówno dla mieszkańców, jak pacjentów sandomierskiego szpitala. - Wykonawcy zadeklarowali, że dołożą wszelkich starań, aby utrudnienia te były w jak najmniejszym stopniu uciążliwe dla podróżujących – zapewnił starosta. - Pierwsze spotkaniu wykonawców już się odbyło. Firmy muszą porozumieć się ze sobą i uzgodnić harmonogram prac, by pracownicy i pacjenci szpitala mogli parkować.

W podobny tonie wypowiedział się Jerzy Kuliński, zastępca dyrektora do spraw inwestycji w sandomierskim szpitalu. - Jeśli chodzi o mieszkańców pobliskich bloków to tak postaramy się zorganizować pracę, aby przebiegała ona z jednej strony bardzo sprawnie, z drugiej z jak najmniejszymi utrudnieniami – dodał dyrektor. - Gorsza będzie dostępność do miejsc parkingowych, bo będzie przebudowa całych miejsc parkingowych i powstaną całe parkingi, których do tej pory nie było. Na pewno zapewnimy dla wszystkich miejsca parkingowe, choć mogą wystąpić drobne problemy.

Prace na wszystkich odcinkach potrwają do końca tego roku.

Zobacz galerię zdjęć z podpisywania umów

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie