Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ruszyła budowa nowego zakładu produkcji wody mineralnej Buskowianka. W październiku 2024 roku będzie gotowy

OPRAC.:
Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Uroczyste rozpoczęcie budowy zakładu produkcji wody Buskowianka. Więcej na kolejnych zdjęciach
Uroczyste rozpoczęcie budowy zakładu produkcji wody Buskowianka. Więcej na kolejnych zdjęciach Urząd Marszałkowski
W środę 7 lutego uroczyście rozpoczęto budowę nowego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej „Buskowianka” w miejscowości Wełecz koło Buska-Zdroju. W symbolicznym rozpoczęciu budowy brał udział marszałek województwa Andrzej Bętkowski. Samorząd województwa jest właścicielem spółki Uzdrowisko Busko Zdrój do której należy wytwórnia wody "Buskowianka".

Ruszyła budowa nowego zakładu produkcji wody Buskowianka

Marszałek województwa Andrzej Bętkowski wziął w środę udział w symbolicznym rozpoczęciu budowy nowego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej „Buskowianka” w miejscowości Wełecz koło Buska-Zdroju. W wydarzeniu uczestniczyli również radni Sejmiku Województwa Artur Konarski i Marek Strzała oraz prezes Zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój Spółka Akcyjna Stanisław Grzesiak.

- Cieszę się bardzo, że plany rozbudowy linii produkcyjnej wody uzdrowiskowej w Busku-Zdroju zaczynają się urzeczywistniać. Dzięki unowocześnieniu firmy zwiększy się ilość butelek doskonałej wody mineralnej, która trafiać będzie na rynek, do kuracjuszy i wszystkich pragnących poprawić swój stan zdrowia - powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Koncepcja projektowa zakłada budowę nowoczesnego Zakładu Produkcji Wody Mineralnej wraz z wyposażeniem w linię technologiczną, służącą do rozlewu wody mineralnej do butelek PET.

Zobaczcie galerię zdjęć z uroczystego rozpoczęcia budowy zakłady produkcji wody Buskowianka

Inwestycja ma obejmować budowę hali produkcyjnej wraz z częścią magazynowo-techniczną oraz socjalną o powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych, uzbrojenie terenu w infrastrukturę techniczną, przebudowę placu manewrowego stref dostaw i odbioru oraz wyposażenie obiektu w nowoczesne urządzenia służące do rozlewu wody wraz ze zbiornikami buforowymi, zbiornikiem na dwutlenek węgla, stacją uzdatniania wody, stacją mycia i dezynfekcji oraz sprężarkownią. Zakładana wydajność nowej linii technologicznej to 14 000 sztuk butelek PET o pojemności 0,5 litra na godzinę i około 9 000 sztuk butelek 1,5 litra na godzinę.

Przygotowana koncepcja projektowa zakłada w późniejszym terminie doposażenie zakładu w linię technologiczną dla butelek szklanych.

Przenoszenie sukcesywne obecnego zakładu produkcji mieszczącego się w centrum części uzdrowiskowej Buska-Zdroju do miejscowości Wełecz zapewni uwolnienie terenów Uzdrowiska pod inwestycje, związane z rozbudową działalności leczniczej i uzdrowiskowej – zgodnie z przeznaczeniem terenów w strefie ochrony uzdrowiskowej A.

Na budowę zakładu Uzdrowisko Busko-Zdrój otrzymało wsparcie finansowe z funduszy Agencji Rozwoju Przemysłu w wysokości 17 milionów złotych. Całkowity koszt budowy zakładu to około 28 milionów złotych. Prace budowlane wykona świętokrzyska firma "Anna-Bud". Mają się one zakończyć w październiku 2024 roku.

Zobaczcie galerię zdjęć z uroczystego rozpoczęcia budowy zakłady produkcji wody Buskowianka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie