Ruszyło Euro. Trzy bramki Thorira Olafssona z Vive Targi Kielce

/PK/
Islandczyk Thorir Olafsson jako pierwszy z zawodników Vive Targi Kielce rozpoczął udział w rozgrywanych w Danii mistrzostwach Europy. W meczu otwarcia w grupie B, Islandia pokonała Norwegię 31:26 (16:10).

Olafsson wyszedł w pierwszej siódemce swojego zespołu i grał przez ponad 40 minut. Zdobył trzy bramki. Pierwsze trzy jego rzuty były skuteczne, kolejne trzy już nie. Ponadto "Totti" zaliczył dwuminutową karę.

Mecz stał na wysokim poziomie i był prowadzony w wysokim tempie. Islandczycy świetnie rozpoczęli pojedynek. W 8 minucie wygrywali już 6:1 i już do końca kontrolowali spotkanie.
W innym meczu grupy B, Hiszpania pokonała Węgry 34:27 (17:10). Nie zagrał w tym spotkaniu kontuzjowany obrotowy kieleckiego zespołu, Julen Aginagalde.
W meczu grupy A, Austria wygrała z Czechami 30:20 (14:9).

Polacy swój pierwszy mecz rozegrają w poniedziałek, o godzinie 18 mierząc się w Aarhus z Serbią.