Rytwiany wygrały turniej piłki ręcznej w Daleszycach

dor
Michał Bąk, kapitan drużyny z Rytwian, odebrał puchar za zwycięstwo w turnieju. Wręczył go burmistrz Daleszyc Wojciech Furmanek. Fot. archiwum prywatne
Zespół Szkół Ogólnokształcących imienia Jana Pawła II z Rytwian wygrał III Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Daleszyc. Najlepszym strzelcem imprezy został kapitan tej drużyny Michał Bąk.

W turnieju, któremu patronowało "Echo Dnia", wzięło udział pięć drużyn. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Zespół Szkół Ogólnokształcących z Rytwian. W meczach grupowych pokonał Gimnazjum z Sukowa 25:13 oraz Gimnazjum z Daleszyc 22:17. W finale nie dał szans zespołowi Gimnazjum numer 7 z Kielc, wygrywając 27:12.

Rytwiany grały w składzie: Michał Bąk, Tomasz Kuraś, Arkadiusz Kwiatkowski, Piotr Drzazga, Wiktor Mikuśkiewicz, Marcin Habzda, Sebastian Samborski, Grzegorz Zarzycki, Karol Rosik, Dawid Błachut, Albert Strzelecki, Mateusz Bobrowski. Trenerem tej drużyny był Marcin Janowski. Królem strzelców zawodów został Michał Bąk, kapitan zespołu z Rytwian, który rzucił około 40 bramek.

- Wrażenia z tej imprezy są super - mówił nam Marcin Janowski. -Turniej stał na dość wysokim poziomie. Byłem zaskoczony postawą drużyny z Kielc, która jest zwycięzcą Małej Ligi Piłki Ręcznej. Spodziewałem się trudniejszego meczu, ale chyba jej zawodnicy zlekceważyli przeciwnika i to się obróciło przeciwko niej - dodał szkoleniowiec.

W jego ekipie wyróżniali się Michał Bąk i Tomasz Kuraś. -To są zawodnicy, którzy mają licencje. Grają w zespole Korab OSiR Staszów. Michał jest już znanym szczypiornistą, bodajże dwa lata temu na klubowych mistrzostwach Polski został królem strzelców. Jest to duży talent. Jeżeli nie spocznie na laurach, a póki co ma zapał i predyspozycje też, to myślę, że może się wybić w piłce ręcznej - powiedział trener Marcin Janowski.