Rywal Industrii Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Pucharem Węgier

Telekom Veszprem po raz 30. wywalczył Puchar Węgier.
Telekom Veszprem po raz 30. wywalczył Puchar Węgier. Telekom Veszprem Handball Team
Przeciwnik Industrii Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, Telekom Veszprem zdobył Puchar Węgier. W finale turnieju rozegranego w Győr drużyna trenera Momira Iicia pokonała mistrza kraju, OTP Bank Pick Szeged 35:32. Trofeum z drużyną z Veszprem zdobyło trzech byłych zawodników klubu z Kielc - Władymir Cupara, Manuel Strlek i Nedim Remili.

Telekom Veszprem, rywal Industrii Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, zdobył Puchar Węgier

Telekom Veszprem zdobył Puchar Węgier trzeci raz z rzędu i 30. w historii. Drużyna ta będzie ćwierćfinałowym rywalem piłkarzy ręcznych Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. Mecze odbędą się w czwartki, 11 maja w Veszprem i 18 maja w Kielcach, oba spotkania o 18.45. Zwycięzca dwumeczu awansuje do turnieju Final Four Ligi Mistrzów.

Półfinał. Telekom Veszprem – MOL Tatabánya KC 26:22 (11:9)
Telekom: Corrales, Cupara – Nilsson 6, Elisson 4, Ligetvari, Marguc 1, Lauge 3, Strlek, Lukacs 1, Remili 3, Mahe, ElDeraa 1, Ilić, Pechmalbec 5, Wajlupow 2, Sipos.

Finał. OTP Bank Pick Szeged – Telekom Veszprém 32:35 (15:17)
OTP Bank Pick: Mikler, Alilović – Stepancić, Bodo 5, Martins, Radivojević 1, Szita, Gaber 1, Sostarić, Frimmel 2, Banhidi 1, Garciandia 4, Bombac 4, Rosta 3, Mackovsek 8, Blonz 3
Telekom: Corrales, Cupara – Nilsson 5, Elisson, Ligetvari 1, Marguc 6, Lauge 10, Strlek 2, Lukacs, Remili 4, Mahe, ElDeraa 3, Ilić, Pechmalbec 3, Wajlupow, Sipos 1.
Telekom prowadził niemal cały czas. Jedynie na początku drugiej połowy ekipa z Segedyna doprowadziła do remisu 17:17. Potem przewaga drużyny z Veszprem sięgała sześciu trafień.