Rywal Vive Tauronu Kielce pokonał drużynę Grabarczyka

PK
Przeciwnik piłkarzy ręcznych Vive Tauronu Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, niemiecki SG Flensburg-Handewitt, odniósł kolejne zwycięstwo w Bundeslidze.

Flensburg pokonał ostatnią drużynę w tabeli, TuS N-Lübbecke, w której występuje były zawodnik drużyny z Kielc, Piotr Grabarczyk, 34:27.

Zespół trenera Ljubomira Vranjesa nie miał żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa, prowadząc wyraźnie od pierwszych minut. Zespół z Lübbecke zbliżył się tylko raz, w 13 minucie, gdy było 9:8. W drugiej połowie jego strata nie spadała poniżej czterch trafień.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był w tym spotkaniu duński prawoskrzydłowy Lasse Svan, który zdobył 10 bramek. Vranjes dał sporo pograć wszystkim rezerwowym.

Piotr Grabarczyk zaliczył w meczu trzy bloki, asystę i dwie kary dwuminutowe.

Flensburg nadal jest wiceliderem Bundesligi, ma dwa punkty straty do Rhein-Neckar Löwen.

SG Flensburg-Handewitt - TuS N-Lübbecke 34:27 (20:15)
SG Flensburg-Handewitt: Andersson (3 obrony), Moeller (9 obron) – Glandorf 3, Mogensen 3, Svan 10 (1), Wanne, Djordjić 3, Jakobsson 4, Toft Hansen 2, Gottfridsson, Lauge 1, Mahe 4, Radivojević 1, Kozina 3.

TuS N-Lübbecke: Skok (13) – Bechtloff 3, Tauabo, Pieczkowski 5, Manojlovic 1, Wetzel 3, Lazović 1, Suton 5, Schagen 3 (3), Zetterman 1, Grabarczyk, Klimek 4, Borozan 1.

Mecze Flensburga z Vive Tauronem odbędą się w sobotę, 23 kwietnia o godzinie 17.30 we Flensburgu i w środę, 27 kwietnia o 18.30 w Kielcach.