Sabina Jarząbek i Oliwia Bełczew ze złotymi medalami na 95. Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Zielonej Górze

Bartosz Wartałowicz
Sabina Jarząbek (w środku) ze złotym medalem na Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Złoty krążek wywalczyła także Oliwia Bełczew. Sabina Jarząbek/Facebook
Sabina Jarząbek i Oliwia Bełczew z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zdobyły złote medale Mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Zielonej Górze. Dla Sabiny Jarząbek to trzecie złoto w 2023 roku.

Złote medale Sabiny Jarząbek i Oliwii Bełczew z KKL Kielce

Sabina Jarząbek po raz kolejny potwierdza swoją znakomitą dyspozycję. Biegaczka KKL Kielce została mistrzynią Polski na dystansie 9 kilometrów z czasem 31:18. Kielczanka zdominowała zawody, wyprzedzając drugą Iwonę Bernardelli z KS Prefbet-Sonarol Łomża o całe 40 sekund. Trzecia Katarzyna Jankowska z KS Podlasie Białystok ukończyła bieg w czasie 33:01. Dla Sabiny Jarząbek to trzeci złoty medal w tym roku, ale pierwszy w biegach przełajowych.

Inna zawodniczka kieleckiego klubu - Oliwia Bełczew okazała się najlepsza w biegu na 2 kilometry w kategorii juniorek młodszych. Kielczanka zajęła 1 miejsce z czasem 8:00, wyprzedzając o 5 sekund Amelię Tyczyńską z UKS Achilles Leszno i Kingę Borowską z SMKS Parasol Wrocław. Dla młodej biegaczki KKL Kielce to pierwszy w karierze złoty medal w biegach przełajowych.