Sabina Jarząbek z KKL Kielce została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Dobrze spisali się też inni świętokrzyscy biegacze

Dorota Kułaga
Sabina Jarząbek zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Polski w półmaratonie.
Sabina Jarząbek zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Polski w półmaratonie. Archiwum prywatne/Facebook
Kolejny sukces zapisała na swoim koncie Sabina Jarząbek. Zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego świetnie spisała się podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Dystans półmaratonu pokonała w czasie 1:12:42. Zdobyła srebrny medal i wywalczyła tym samym kwalifikację na czerwcowe mistrzostwa Europy w Rzymie.

Sabina Jarząbek wicemistrzynią Polski w półmaratonie!

Sabina Jarząbek z KKL w Warszawie uzyskała czas lepszy o 1 minutę 53 sekundy od rekordu województwa świętokrzyskiego, który ustanowiła przed rokiem w Poznaniu. Jak informuje strona www.la.kielce.com.pl mistrzynią Polski została Monika Jackiewicz z MKL Szczecin, która uzyskała czas lepszy o 37 sekund od kielczanki. Wśród mężczyzn złoto wywalczył Mateusz Kaczor z RLTL Optima Radom z wynikiem 1:02.06.

Dobrze wypadli też inni biegacze z województwa świętokrzyskiego. Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl dziesiąte miejsce zajęła Dominika Łukasiewicz z Nadiru Jędrzejów z rekordem życiowym 1:20.22. Na 15. została sklasyfikowana Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn, która w pierwszym swoim starcie w półmaratonie uzyskała czas 1:25.50. Klaudia Szmigiel zajęła 19 miejsce - 1:29,04.

W rywalizacji mężczyzn piąte miejsce z czasem 1:06.25 zajął Andrzej Starżyński z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik, a 11. lokatę wywalczył startujący w barwach KKL Kielce Łukasz Woźniak ze Strawczyna - 1:08.29. Robert Majecki zajął 32 miejsce - 1:19.42, Maciej Bielacha 37 miejsce - 1:43.11 - rekord życiowy.