Sandra Drabik najlepsza w Polsce w 2016 roku

Dorota Kułaga
Sandra Drabik i jej trener Marek Soboń mają powody do satysfakcji.
Sandra Drabik i jej trener Marek Soboń mają powody do satysfakcji. Bartłomiej Zborowski
Kielczanka Sandra Drabik została uznana za najlepszą polska seniorkę, czyli zawodniczkę kategorii elite, w 2016 roku. O jej zwycięstwie w podsumowaniu serwisu PolskiBoks.pl zadecydował między innymi jej brązowy medal Mistrzostw Europy w Sofii w kategorii 51 kilogramów.

Ponadto zawodniczka Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata, w którym po niezwykle zaciętym pojedynku uległa niejednogłośnie na punkty Tajce Peamwilai Laopeam, pechowo tracąc przez to szansę wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

W 2016 roku Sandra Drabik, której klubowym trenerem jest marek Soboń, wygrała 11 z 16 walk. Przegrała tylko z zawodniczkami z zagranicy. W pojedynkach z zawodniczkami z Polski była górą. Sezon zakończyła na 8 miejscu światowego rankingu AIBA w swojej kategorii wagowej.

Niezwykle prestiżowe było też jej zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim imienia Feliksa Stamma w Warszawie, gdzie uznana została też za najlepszą zawodniczkę imprezy. Była też trzecia na międzynarodowym turnieju Strandja w Sofii.
- Dla mnie nie było wątpliwości kto powinien wygrać tę klasyfikację. Sandra w tym roku była najlepsza w kategorii elite. W Polsce nie miała sobie równych, liczyła się na arenie międzynarodowej, o czym świadczy ósme miejsce w światowym rankingu. Niedosyt mamy tylko po mistrzostwach Europy, na których Sandra zdobyła „brąz”, a była szansa na minimum „srebro” - powiedział trener Marek Soboń.

Teraz Sandra Drabik ma wolne, w styczniu wznowi treningi. Będzie się przygotowywać do najważniejszych startów w 2017 roku. -Wszystko wskazuje na to, że dojdzie nowa, ciekawa impreza. W marcu ma ruszyć Drużynowy Puchar Europy Kobiet, w którym będą rywalizować zawodniczki z kategorii olimpijskich - dodał Marek Soboń.