Sandra Drabik walczyła, aż miło

Dorota KUŁAGA [email protected]
Kielczanka Sandra Drabik (z lewej) w Baku wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w kick boxingu. fot. Slawomir Stachura
Sandra Drabik w znakomitym humorze wróciła z Azerbejdżanu. W Baku wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w kick boxingu, w odmianie low kick, w kategorii 52 kilogramów. Kilka najbliższych dni spędzi w Kielcach, a później czeka ją kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski.

Sandra Drabik

Urodziła się 13 sierpnia 1988 roku w Kielcach. Jest absolwentką VIII Liceum Ogólnokształcącego imienia Henryka Sienkiewicza, obecnie studiuje fizjoterapię w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach. Reprezentuje Sportowy Klub Kick Boxing Kielce, jej trenerem jest Marek Soboń. Jest mistrzynią Polski, Europy i świata w kick boxingu, dwa razy zdobyła Puchar Świata. Hobby - jazda na gokartach, słuchanie muzyki, taniec, pływanie, oglądanie filmów.

W Baku Sandra Drabik wygrała z Johanną Sebille z Francji (walkower), Nadją Hajenko z Ukrainy 3:0 i Włoszką Valentiną Murgią 3:0. To drugi złoty medal Sandry Drabik z mistrzostw Europy, a pierwszy zdobyty w rywalizacji amatorów w światowej federacji WAKO. W zawodach w Baku wystartowało 500 zawodników z 32 krajów. Dodajmy, że w formule low kick dozwolone są niskie kopnięcia okrężne w udo lub łydkę.

Dorota Kułaga: * Tym razem nie dałaś rywalkom szans...
Sandra Drabik: - Byłam bardzo dobrze przygotowana do tych zawodów, można powiedzieć, że pewnie sięgnęłam po złoty medal. Miałam trzy walki, ale tę pierwszą wygrałam walkowerem. Zawodniczkę z Ukrainy bez większego problemu pokonałam 3:0, podobnie jak Włoszkę, która dobrze była przygotowana do tych mistrzostw. Ale dałam sobie radę.

* I wróciłaś ze złotym medalem.
- Z medalem, pucharem i oczywiście z dyplomem (śmiech).

* Miałaś okazję zwiedzić Baku?
- Nie i bardzo tego żałuję. Mieszkaliśmy na obrzeżach Baku, mieliśmy daleko do centrum. Jeździliśmy do hali na zawody i wracaliśmy do hotelu.

Była w wysokiej formie

- Sandra była bardzo dobrze przygotowana do tego startu. Liczyliśmy na medal, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że ten z najcenniejszego kruszcu ciężko będzie wywalczyć. Ale Sandra po raz kolejny pokazała, że ma talent, bardzo duże umiejętności, a do tego była w wysokiej formie - z zadowoleniem mówił Marek Soboń, trener Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce.

* Jakie plany na najbliższe tygodnie?
- Mistrzostwa Europy w kick boxingu w odmianie full contact. 10 listopada jadę na zgrupowanie kadry, a stamtąd już na zawody, które odbędą się w Grecji.

* Rozumiem, że jedziesz po kolejny medal.