Sandra Drabik znowu najlepsza! Została mistrzynią Europy w kick boxingu. Teraz planuje… skoczyć na bungee

Dorota KUŁAGA, [email protected]
Sandra Drabik w pięknym stylu została mistrzynią Europy w kick boxingu.
Sandra Drabik w pięknym stylu została mistrzynią Europy w kick boxingu. Dawid Łukasik
Sandra Drabik w pięknym stylu została mistrzynią Europy w kick boxingu. To kolejny sukces 22-letniej kielczanki, która tym razem okazała się najlepsza na bardzo dobrze obsadzonych zawodach w Azerbejdżanie.

Sandra Drabik
Urodziła się 13 sierpnia 1988 roku w Kielcach. Jest absolwentką VIII Liceum Ogólnokształcącego imienia Henryka Sienkiewicza, obecnie studiuje fizjoterapię w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach. Reprezentuje Sportowy Klub Kick Boxing Kielce, jej trenerem jest Marek Soboń. Jest mistrzynią Polski, Europy i świata w kick boxingu, dwa razy zdobyła Puchar Świata. Hobby - jazda na gokartach, słuchanie muzyki, taniec, pływanie, oglądanie filmów.

W Baku Sandra Drabik wystartowała w kategorii 52 kilogramów w odmianie low kick. Wygrała trzy walki i sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy.

- Sandra była bardzo dobrze przygotowana do tego startu. Liczyliśmy na medal, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że ten z najcenniejszego kruszcu ciężko będzie wywalczyć. Ale Sandra po raz kolejny pokazała, że ma talent i bardzo duże umiejętności - z zadowoleniem mówił Marek Soboń, trener Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce.

To drugi złoty medal Sandry Drabik z mistrzostw Europy, a pierwszy zdobyty w rywalizacji amatorów w światowej federacji WAKO. W zawodach w Baku wystartowało 500 zawodników z 32 krajów. - Cieszę się, że do sportowej kolekcji doszedł mi medal z amatorskich mistrzostw Europy. Ma on dla mnie dużą wartość - powiedziała Sandra.

Nasza utytułowana zawodniczka osiąga znaczące sukcesy w kick boxingu. Poza tym bardzo lubi tańczyć - ostatnio brała udział w show "Świętokrzyskie gwiazdy tańczą", zorganizowanym przez naszą redakcję. A jej hobby jest jazda na gokartach.

- Świetnie czuję się w gokarcie, szybka jazda sprawia mi przyjemność. Lubię trochę adrenaliny i ryzyka, spokojne życie byłoby chyba zbyt nudne - przyznaje Sandra Drabik, która myśli już o kolejnych wyzwaniach - skoku ze spadochronem i skoku na bungee.