MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ścisła współpraca samorządów - konferencja Pawła Kwietniewskiego, kandydata na burmistrza Włoszczowy. Zobaczcie zdjęcia

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Paweł Kwietniewski, kandydat na burmistrza Włoszczowy, zorganizował konferencję na włoszczowskim Rynku. Więcej na kolejnych zdjęciach >>>
Paweł Kwietniewski, kandydat na burmistrza Włoszczowy, zorganizował konferencję na włoszczowskim Rynku. Więcej na kolejnych zdjęciach >>>archiwum kandydata
Konferencję informującą o potrzebie ścisłej współpracy pomiędzy gminą a zarządami województwa i powiatu, zorganizował kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Włoszczowa Paweł Kwietniewski. Podczas wydarzenia mówiono o strategicznych inwestycjach oraz dostępnych środkach z Unii Europejskiej i budżetu państwa.

Blisko siedem miliardów złotych z Unii Europejskiej zasili budżet naszego województwa w nowej perspektywie finansowej Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. To pieniądze, które pozwolą na realizację wielu potrzebnych inwestycji zarówno w zakresie poprawy infrastruktury, ochrony środowiska, zdrowia czy edukacji. Umożliwią również wsparcie seniorów oraz pozwolą na jeszcze większe inwestycje w kapitał ludzki.

- Chcemy korzystać z tych środków, chcemy składać wnioski, skuteczne wnioski i pozyskiwać środki zewnętrzne, które będą zmieniały naszą małą ojczyznę. Nie zrobimy tego jednak bez zaplecza eksperckiego, bez wsparcia i konsultacji. To zaplecze może dać nam właśnie Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Dialog między samorządem powiatu, gminy i województwa jest kluczowy dla rozwoju – zapewniał Paweł Kwietniewski.

O tym, że w samorządzie najważniejsze są współpraca i partnerskie rozmowy przekonywała również wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik. Jej zdaniem to podstawa dobrych inwestycji skierowanych do gmin.

- Samorząd województwa świętokrzyskiego, w ciągu ponad pięciu lat, poczynił szereg inwestycji. Nawet tu u Państwa w gminie, dzięki środkom, którymi dysponujemy, zostały wymienione trzy czterdziestoletnie windy, dwie w szpitalach i w przychodni. Chcę Państwu powiedzieć, że ponad pięć lat pan burmistrz, nawet jeden raz, nie wykazał zainteresowania, inicjatywy, spotkania tak, aby napisać projekt na dostępne środki – informowała wicemarszałek Renata Janik.

Nowa perspektywa finansowa to też nowe możliwości dla samorządów i ich mieszkańców. Ogromna pula unijnych środków to również Europejski Fundusz Społeczny, którego łączna pula w tej perspektywie finansowej to blisko miliard osiemset tysięcy złotych:

- To są środki dla Was wszystkich, od wieku przedszkolnego, dzieci w szkole podstawowej, ponadpodstawowej, dla osób pracujących, ale również dla osób starszych. W innych gminach powstają świetlice środowiskowe, kluby seniora, bo przecież trzeba wspierać naszych świętokrzyskich seniorów, których przybywa z roku na rok. Mamy również ogromne środki finansowe na dokształcanie osób dorosłych, od osiemnastego roku życia – zapewniała wicemarszałek Renata Janik.

Zobaczcie zdjęcia z konferencji prasowej Pawła Kwietniewskiego

Zmiany muszą objąć także funkcjonowanie administracji, która musi być otwarta na potrzeby mieszkańców, a realizowane inwestycje powinny spełniać ich oczekiwania. Priorytetem jest też wypełnianie składanych wyborcom deklaracji.

- W samorządzie ważne jest dotrzymywanie obietnic. Ważne jest to, aby dzielić równo, żeby miasta, wsie, miasteczka rozwijały się równomiernie. My dotrzymujemy obietnic i inwestujemy w takie miejsca, jak Miasto i Gmina Włoszczowa. Włoszczowa to symbol zrównoważonego rozwoju, ale także dotrzymywania obietnic. To tutaj, dzięki ogromnemu zaangażowaniu świętej pamięci wicepremiera Przemysława Gosiewskiego, powstał peron, który stał się oknem na świat – informowała poseł Anna Krupka.

Gmina musi się rozwijać i wspierać wszystkich jej mieszkańców. O tym w trakcie konferencji mówił poseł Bartłomiej Dorywalski, który zapewniał, że inwestycje realizowane przez nowego burmistrza Pawła Kwietniewskiego będą prowadzone w oparciu o dobro każdego człowieka. Poseł zapewniał między innymi, że mieszkańcy Konieczna i Kurzelowa doczekają się ośrodków zdrowia, zmodernizowana zostanie magistrala ciepłownicza, która generuje ogromne straty dla mieszkańców.

- Dziś chcę poprosić wszystkich Państwa o oddanie głosu w niedzielę na Pawła Kwietniewskiego. To jest dobra zmiana dla naszego miasta, dla naszej gminy. To jest właśnie ten dynamizm, energia, pomysłowość. To jest stop dla padliny. Możliwość pozyskiwania ogromnych środków finansowych, które tym razem mają płynąć zdecydowanym nurtem do samorządu za pośrednictwem samorządu województwa. Wybór Pawła to także równe szanse i pochylanie się nad losem każdego mieszkańca – przekonywał poseł Bartłomiej Dorywalski.

O tym jak ważna jest determinacja i dążenie do celu mówił starosta włoszczowski Dariusz Czechowski.

- Pięć lat temu obiecywaliśmy jako Prawo i Sprawiedliwość, że nie pozwolimy, aby szpital upadł. Dotrzymaliśmy słowa. Mówiliśmy również, że będziemy inwestowali w oświatę, młodzież – dotrzymaliśmy słowa. Długo oczekiwana hala przy Liceum Ogólnokształcącym jest już prawie na ukończeniu. Środki finansowe są, a ostatni przetarg w niedługim czasie będzie rozstrzygany. Mam nadzieję, że już w przyszłym roku szkolnym dzieci będą mogły korzystać z tej hali – poinformował starosta Dariusz Czechowski.

Swoje poparcie dla Pawła Kwietniewskiego wyraziła również Małgorzata Gusta, członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego, która w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 roku otrzymała mandat radnej województwa świętokrzyskiego.

- Jest to młody człowiek, niesamowicie ambitny, pracowity, rzetelny. Jest gwarantem tego, że Włoszczowa i cały nasz powiat będą się rozwijały – podsumowała Małgorzata Gusta.

Druga tura wyborów samorządowych już w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia.

Zobaczcie zdjęcia z konferencji prasowej Pawła Kwietniewskiego

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie