Scyzory Kielce przegrały z Lowlanders Białystok (video, zdjęcia)

/dor/
W rozegranym w sobotę w Kielcach meczu czwartej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II drużyna KKF.PL Scyzory przegrała z Lowlanders Białystok 3:40.

W meczu na szczycie w II Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego drużyna KKF.PL Scyzory Kielce przegrała z Lowlanders Białystok 3:40. W drugiej kwarcie urazu doznał najlepszy zawodnik formacji ofensywnej - Kamil Piwowar.

KKF.PL Scyzory Kielce - Lowlanders Białystok 3:40 (3:8, 0:14, 0:8, 0:10).

Był to pierwszy ligowy mecz Scyzorów, który odbył się w Kielcach, na stadionie międzyszkolnym. Wcześniejsze pojedynki rozgrywane były w Nowinach. Początek był udany dla gospodarzy. Objęli prowadzenie po skutecznym kopnięciu z pola z 37 jardów w wykonaniu Dominika Szumskiego. Później punktował już tylko lider z Białegostoku, spadkowicz z pierwszej ligi.

Na pewno duży wpływ na postawę formacji ofensywnej miał uraz barku, którego w drugiej kwarcie nabawił się Kamil Piwowar, najlepszy strzelec kieleckiej drużyny. Został odwieziony do szpitala, ale wrócił na stadion tuż po zakończeniu meczu. -Za mało mieliśmy zawodników, żeby stawić czoła rywalowi. Gdyby było nas 30, mielibyśmy szansę powalczyć. Ja muszę mieć cztery tygodnie przerwy w treningach, ale wierzę, że dojdę na następny mecz, który jest za sześć tygodni - powiedział Kamil Piwowar.

-Szkoda Kamila, bo na nim opieramy naszą grę w ataku, to był cios dla naszego zespołu - mówił Rafał Kozieł, prezes i zawodnik Scyzorów. -Chciałbym jednak pochwalić Michała Dąbrowskiego, który go zastępował. Zdobył wiele jardów, dobrze radził sobie zarówno w ataku, jak i w obronie. Przegraliśmy, ale dalej walczymy o wejście do play-off. Żeby awansować, musimy wygrać dwa mecze i zamierzamy to zrobić - dodał.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu drużyna Lowlanders umocniła się na pozycji lidera grupy wschodniej. Kielczanie po czterech meczach (dwa zwycięstwa i dwie porażki) plasują się na czwartej pozycji.

W innych meczach: Warsaw Spartans - Torpedy Łódź 19:7, Mustangs Płock - Radom Rocks 30:6.
1. Lowlanders Białystok 3 6 98:9
2. Warsaw Spartans 4 6 67:37
3. Mustangs Płock 3 4 54:38
4. Scyzory Kielce 4 4 57:76
5. Torpedy Łódź 3 0 23:75
6. Radom Rocks 3 0 14:78
Kolejny ligowy mecz Scyzory Kielce rozegrają 8 sierpnia - na wyjeździe z Warsaw Spartans.