Sebastian Barabasz wywalczył srebrny medal w Pucharze Polski Kadetów w zapasach

/dor/
Sebastian Barabasz (z lewej) wywalczył srebrny medal na Pucharze Polski w Brzegu Dolnym. Archiwum prywatnec
W Brzegu Dolnym, z udziałem zapaśników Czarnych Połaniec, odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Były to jednocześnie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zgierzu.

W zawodach rywalizowało 245 zapaśników z 63 polskich klubów. Był to Puchar Polski, a jednocześnie pierwsza kwalifikacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w połowie lipca rozegrana zostanie w Zgierzu.

Z powodzeniem na tych zawodach startowali przedstawiciele Czarnych Połaniec. Sebastian Barabasz wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 50 kilogramów oraz zagwarantował sobie start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Paweł Dziuba rywalizował w kategorii wagowej do 85 kilogramów. Przegrał pojedynek o brązowy medal i sklasyfikowany został na piątej pozycji, on również zapewnił sobie start w Zgierzu.

Ekipa Czarnych w klasyfikacji drużynowej zajęła 14 lokatę wśród 63 klubów z całej Polski. - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu naszych zapaśników. Sebastian Barabasz potwierdził swoimi walkami przynależność do krajowej czołówki i aspirację do udziału w czerwcowych Mistrzostwach Europy w Czarnogórze - powiedział Wiktor Skrobacz, trener Czarnych.