Sebastian Barabasz zdobył brązowy medal w Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów

/dor/
Sebastian Barabasz (z lewej, na trzecim stopniu podium) wywalczył brązowy medal w Brzegu Dolnym. Archiwum klubu
Dobry występ zapaśnika z Połańca zaowocował powołaniem do kadry na międzynarodowy turniej w Rydze.

Zapaśnicy Czarnych Połaniec startowali w Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Bardzo dobrze spisał się Sebastian Barabasz, który wywalczył brązowy medal.

Zawody odbyły się w Brzegu Dolnym. Wzięło w nich udział 120 zawodników z 45 polskich klubów oraz siedem ekip zagranicznych - Litwa, Łotwa, Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja i Rosja. Czarni Połaniec wystawili 4-osobową ekipę, która w klasyfikacji drużynowej została sklasyfikowana na 16 pozycji.

Największy sukces odniósł Sebastian Barabasz, który w kategorii wagowej do 55 kilogramów, po zaciętym pojedynku z reprezentantem Austrii, wywalczył brązowy medal.

Pozostali zawodnicy Czarnych również walczyli dobrze, nieznacznie przegrywając z utytułowanymi rywalami. Zajęli następujące miejsca: 12. Krzysztof Bąk w kategorii do 60 kilogramów, 14. Paweł Dziuba w kategorii do 96 kilogramów, 16. Paweł Żak w kategorii do 66 kilogramów.

Jak nam powiedział trener Czarnych Wiktor Skrobacz, bardzo dobry występ Sebastiana Barabasza zaowocował powołaniem go do kadry narodowej. Weźmie udział w międzynarodowym turnieju w Rydze na Łotwie, który odbędzie się w dniach 21-23 marca.