Sebastian Batkowski z Nosanu Kielce mistrzem Polski w bilard 8 bil. Zobacz zdjęcia z tego sukcesu w Kielcach

Dorota Kułaga
Znakomicie rozpoczęli swój start w mistrzostwach Polski zawodnicy Nosanu Kielce. W pierwszej z trzech odmian złoty medal wywalczył zawodnik Nosanu Kielce Sebastian Batkowski.

W finale mistrzostw Polski rozgrywanych w Kielcach Sebastian Batkowski pokonał obrońcę tytułu Wojciecha Szewczyka (Dekada Sosnowiec) 8-5. W półfinale Sebastian pokonał Daniela Macioła, również 8-5. Najtrudniejszy pojedynek rozegrał w ćwierćfinale z byłym mistrzem Europy Mateuszem Śniegockim, z którym przegrywał już 3-6, a ostatecznie zwyciężyć 8-6. Dla Batkowskiego to pierwszy indywidualny tytuł mistrza Polski i potwierdzenie wysokiej formy. Kilka tygodni temu w swoim debiucie wywalczył indywidualnie brązowy medal mistrzostw Europy w Turcji.