Sensacja! Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce odpadły z Pucharu Polski po porażce z pierwszoligowcem, Sośnicą Gliwice

PK
Michał Kolera
W meczu 1/16 Pucharu Polski, Sośnica Gliwice pokonała Koronę Handball Kielce i awansowała do dalszych gier.

Sośnica Gliwice - Korona Handball Kielce 29:28 (14:12)
Korona Handball: Orowicz, Chojnacka, Wałcerz - D. Więckowska 9, Dos Santos 6, Gliwińska 6, Czekala 3, Skowrońska 2, Zimnicka 1, Janczyk 1, M. Więckowska, Syncerz, Radzikowska, Homonicka.

Kielczanki, które w poprzedniej edycji Pucharu Polski dzielnie walczyły z MKS Lublin i przegrały dopiero w końcówce spotkania. w Gliwicach zagrały bez kilku kontuzjowanych zawodniczek (między innymi Magdaleny Kędzior i Olesii Parandii), ale i tak porażka z trzecią drużyną pierwszej ligi, którą spokojnie ogrywały, kiedy w poprzednim sezonie same grały w pierwszej lidze, jest sensacją. Pewnym usprawiedliwieniem jest, że nasze zawodniczki trenowały dopiero od poniedziałku po dwutygodniowej przerwie.

Sośnica prowadziła niemal przez cały mecz, choć niewielką różnicą, zwykle jedną lub dwiema bramkami. Wyjątkami były 5 minuta – Sośnica wygrywała 5:2, 16 minuta, gdy Korona Handball prowadziła 9:7 i 29 minuta, gdy gliwiczanki wygrywały 14:10.

Puchar Polski kielczanki mają już „z głowy”, a 6 stycznia wracają do rozgrywek PGNiG Superligi. Zmierzą się wtedy w Lublinie z MKS Perłą.