Sensacja w Wejherowie. Korona Kielce przegrała i odpadła z Pucharu Polski

SAW
W ataku na bramkę Gryfa Jacek Kiełb.
Sensacyjne zakończył się mecz 1/16 finału Pucharu Polski w Wejherowie. Prowadząca w tabeli ekstraklasy Korona Kielce przegrała trzecioligowym Gryfem 0:1 (0:1) i odpadła z rywalizacji. Kielczanie pojechali do Wejherowa w rezerwowym składzie, ale porażka z wiceliderem trzeciej ligi pomorsko-zachodniopomorskiej chluby im nie przynosi.

Leszek Ojrzyński, trener Korony:

- Przyda nam się taki zimny prysznic na głowę. Szkoda tylko tych kilometrów, które przejechaliśmy. Wiemy teraz w jakim miejscu jesteśmy i ile jeszcze czeka nas pracy. W pierwszej połowie graliśmy źle i gospodarze przeważali, zdobywając bramkę. W drugiej próbowaliśmy odrobić straty, ale byliśmy za słabi na gola. Nie jesteśmy wirtuozami i by osiągnąć sukces, musimy harować na boisku od pierwszej do ostatniej sekundy meczu. Tego z Gryfem zabrakło.

Gryf Wejherowo - Korona Kielce 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Krzysztof Wicki 24

Korona: Małecki - Lenart (62. Malarczyk), Kiercz, Hernani, Kal - Kuzera, Kaczmarek, Kiełb, Janiec (46. Bąk), Maliszewski (58. Zieliński) - Cichos.

Gryf: Ferra - Kowalski, Kostuch, Kochanek, Politowski - Krzemiński (90. Tatarczuk), Szymański, Felisiak, Wicki (49. Pomorski), Gicewicz - Toporkiewicz (81. Szudrowicz).

Kartki: żółte: Kiercz, Kuzera (Korona). Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin). Widzów: 2000.
AMBITNI GOSPODARZE

Gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo, gdyż grali z dużą ambicją od początku spotkania. Ich przewaga w pierwszej połowie została udokumentowana golem w 24 minucie. Na bramkę Korony uderzał Grzegorz Gikiewicz, Wojciech Małecki zdołał odbić piłkę nogą, ale przy dobitce był już bezradny. Wcześniej groźnie strzelali jeszcze Mateusz Toporkiewicz i Maciej Szymański.

SŁUPEK ZIELIŃSKIEGO

Po przerwie kielczanie ruszyli do odrabiania strat i byli bliscy wyrównania w 61 minucie, gdy po strzale wprowadzonego na boisko Michała Zielińskiego (zmienił trzy minuty wcześniej Łukasza Maliszewskiego) piłka trafiła w słupek. Gospodarze bardziej skupili się na obronie korzystnego wyniku i umiejętnie kontrowali. W doliczonym czasie gry mogli nawet strzelić drugiego gola, ale tym razem Małecki miał szczęście. Po rzucie wolnym wykonanym przez Gikiewicza piłka trafiła w poprzeczkę.

NIE MA USPRAWIEDLIWIENIA

- No cóż. Trzecioligowiec pokazał nam miejsce, w którym jesteśmy. Nie graliśmy pierwszym składem, ale to nas nie usprawiedliwia. Powinniśmy sobie poradzić. A tak wracamy do Kielc ze spuszczonymi głowami. I do roboty... - ocenił Leszek Ojrzyński, trener Korony.

GRYF ZA 50 TYSIĘCY

Gryf w tej edycji sprawia wielkie pucharowe niespodzianki. Wcześniej wyeliminował trzech pierwszoligowców, kolejno Olimpię Grudziądz 1:0, potem w rzutach karnych Zawiszę Bydgoszcz 4:3, a następnie 1:0 Sandecję Nowy Sącz. Trenerem drużyny jest 38-letni Grzegorz Niciński, były gracz Wisły Kraków. Za pokonanie Korony sponsor klubu Wojciech Gębarowski przekazał drużynie specjalną premię w wysokości 50 tysięcy złotych.

NIE TYLKO KORONA

Z Pucharem Polski już na tym szczeblu rozgrywek pożegnała się nie tylko Korona, ale też trzy inne zespoły ekstraklasy. We wtorek, po porażce z trzecioligową Limanovią Limanowa odpadła Lechia Gdańsk, a w środę Zagłębie Lubin po przegranej z MKS Kluczbork i Jagiellonia Białystok, ulegając Ruchowi Zdzieszowice.

W INNYCH MECZACH 1/16 FINAŁU PUCHARU POLSKI.