Serdeczny... radny, kabareciarz i marynarz - Wśród...

  Serdeczny... radny, kabareciarz i marynarz - Wśród kandydatów do skarżyskiej Rady Miasta nie brakuje osobowości

  Mateusz Bolechowski bolechowski@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Partie i stowarzyszenia wystawiają ciekawych kandydatów do skarżyskiego samorządu. Oprócz znanych działaczy są kabareciarz, marynarz, szczytnik, a także osoby, których nazwiska mogą pomóc w zdobyciu mandatu.
  Kandydatem Tu Mieszkam na radnego jest znany przyrodnik Andrzej Staśkowiak.

  Kandydatem Tu Mieszkam na radnego jest znany przyrodnik Andrzej Staśkowiak. ©fot. Mateusz Bolechowski

  Wybory samorządowe 2010 w Świętokrzyskiem. Kandydaci, sondaże, wyniki

  Niemal wszystkie komitety, szykujące się do wyborów w Skarżysku - Kamiennej, mają już kompletne listy kandydatów. Najlepsze miejsca, tak zwane "jedynki", zwykle okupowane są przez szefów i obecnych radnych. Liderzy mają być lokomotywami swoich list i, nie ma co kryć, mają największe szanse na wybór. Ale listy kandydatów są znacznie dłuższe i obfitują w indywidualności. Dziś prezentujemy najbardziej charakterystycznych kandydatów na radnych ze wszystkich komitetów.

  Nazwisko pomoże, czy zaszkodzi?

  Z listy Platformy Obywatelskiej startuje Jerzy Urban.
  Oczywiście ze znanym rzecznikiem PRL-owskiego rządu nie ma nic wspólnego, ale przyznaje, że jeszcze w okresie, kiedy partyjny działacz był aktywny, zdarzały mu się zabawne sytuacje w związku z nazwiskiem. - Ale w wyborach znaczenia to nie będzie miało. Nie mam żadnych kompleksów. Przecież nazwiska nie będę zmieniał - komentuje skarżyszczanin. Z komitetu Przyszłość i Rozwój Miasta i Powiatu, wspieranemu przez Polskie Stronnictwo Ludowe, kandydatem o jednoznacznie kojarzącym się nazwisku jest 37 - letni Krzysztof Krawczyk. - Mam nadzieję, że ludzie wezmą pod uwagę skojarzenie z lubianym i przeze mnie piosenkarzem, ale raczej nie będę wykorzystywał tej zbieżności w kampanii - mówi Krzysztof Krawczyk. Z pewnością "dobre" nazwisko do wykorzystania przed wyborami ma Rafał Serdeczny, z komitetu prezydenta Romana Wojcieszka.

  Popularni w cenie

  Każdy komitet stara się wystawić osoby rozpoznawalne, znane z dotychczasowej działalności. Prawo i Sprawiedliwość ma na swojej liście Przemysława Bieńka, szefa Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który w mieście cieszy się wielką popularnością. Lepsze Jutro Bogusława Cioka przedstawiło Konrada Kopyckiego, młodego przedsiębiorcę. Prezydent Wojcieszek w swoim komitecie ma Andrzeja Łosiaka, założyciela Amatorskiego Towarzystwa Piłkarskiego, a Tu Mieszkam Zdzisława Kobierskiego znanego przyrodnika i fotografa Andrzeja Staśkowiaka. - Chciałbym się przebić ze sprawami ekologii, które dziś są wciąż zaniedbane - mówi popularny naukowiec. Na każdej z list można znaleźć sportowców, nauczycieli czy ludzi kultury, którzy są powszechnie rozpoznawalni.
  Niezwykli kandydaci

  Wśród dziesiątek kandydatów odnaleźliśmy zupełnie wyjątkowych. Jak się okazuje, w wyborach do Rady Miasta startuje z ramienia Platformy Obywatelskiej Mikołaj Kwaśniak, jeden z członków znanego kabaretu Weźrzesz. - To nie ma nic wspólnego z działalnością artystyczną. Zastanawiam się, czy w ogóle mieszać sprawę kabaretu do kampanii wyborczej. Decyzja o kandydowaniu jest całkowicie poważna - powiedział nam Mikołaj Kwaśniak. Komitet Romana Wojcieszka wystawił Andrzeja Szlęzaka, który trudni się między innymi... szczytnictwem. Wykonuje wierne repliki średniowiecznej broni i tarcz. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość postawiło na Roberta Gulę, emerytowanego marynarza. Przed mieszkańcami Skarżyska trudne decyzje. Wybór na pewno mają bardzo bogaty.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo