MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sesja inauguracyjna Młodzieżowej Rady Powiatu Włoszczowskiego II kadencji. Zobaczcie zdjęcia

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Sesja inauguracyjna Młodzieżowa Rada Powiatu Włoszczowskiego II kadencji. Więcej na następnych zdjęciach >>>
Sesja inauguracyjna Młodzieżowa Rada Powiatu Włoszczowskiego II kadencji. Więcej na następnych zdjęciach >>>Młodzieżowa Rada Powiatu Włoszczowskiego
11 kwietnia 2024 roku odbyła się sesja inauguracyjna Młodzieżowej Rady Powiatu Włoszczowskiego II kadencji. W jej skład weszło 15 przedstawicieli szkół i środowisk młodzieżowych z terenu powiatu. Celem młodzieżowej rady jest nie tylko reprezentacja interesów młodzieży, ale także aktywne uczestnictwo w procesie podejmowania decyzji dotyczących polityki młodzieżowej.

Sesję otworzył przewodniczący młodzieżowej rady I kadencji. Kacper Tatar powitał obecnych na inauguracji: starostę włoszczowskiego Dariusza Czechowskiego, wicestarostę Łukasza Karpińskiego, członek Zarządu Powiatu Małgorzatę Gustę, sekretarza Cezarego Nowaka i kierownika Wydziału Organizacyjnego i Ochrony Zdrowia Roberta Suchanka.

I sesja młodzieżowej rady miała charakter organizacyjny. Radni złożyli ślubowania, wybrali prezydium rady i składy komisji problemowych. W dalszej kolejności ustalono priorytety działania oraz zidentyfikowano kluczowe obszary, w których młodzież chciałaby się zaangażować.

Skład Prezydium Rady w kadencji 2024-2026 przedstawia się następująco:

  • Przewodniczący Rady - Kacper Tatar;
  • Wiceprzewodniczący - Kacper Tkacz;
  • Sekretarz - Karol Wiśniewski;
  • Rzecznik - Dorota Wójcik.

Przedstawiciele władz i urzędnicy złożyli młodzieżowym radnym gratulacje, życząc jednocześnie wytrwałości w dążeniu do wprowadzenia pozytywnych zmian na rzecz lokalnej młodzieży oraz satysfakcji płynącej z pracy w samorządzie. Przemówienia wygłoszone podczas inauguracji podkreślały znaczenie współpracy i partnerstwa między młodymi ludźmi a władzami lokalnymi. Członkowie Zarządu Powiatu Włoszczowskiego podkreślali, że młodzi ludzie stanowią nie tylko przyszłość społeczności lokalnej, ale także jej obecną siłę i potencjał. Tym samym Zarząd zaprosił młodzież do współpracy i współuczestniczenia w wydarzeniach organizowanych przez powiat i jego jednostki organizacyjne.

Zobaczcie zdjęcia z inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Powiatu Włoszczowskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie