SG Flensburg-Handewitt rywalem Vive Tauronu. Ale wygrał minimalnie

PK
Niemiecki SG Flensburg-Handewitt będzie rywalem piłkarzy ręcznych Vive Tauronu Kielce w walce o awans do Final Four Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu 1/8 Flensburg znów jedną bramką pokonał francuskie Montpellier Handball.

SG Flensburg-Handewitt – Montpellier Handball 31:30 (20:14), pierwszy mecz 28:27 dla Flensburga.

Flensburg: Andersson, Møller - Eggert 12 (8), Glandorf 6, Schmidt 4, Svan 3, Gottfridsson 2, Jakobsson 2, Mogensen 1, Toft Hansen 1, Djordjić, Karlsson, Kozina, Mahe, Radivojević, Wanne.

Montpellier: Gerard, Siffert, Bellahcene - Gajić 12 (4), Kavticnik 6, Dolenec 4, Bonnefond 3, Borges 3, Gaber 2, Anquetil, Costa, Esteki, Fabregas, Guigou, Toumi, Villeminot.

Flensburg prowadził od pierwszych minut i długo kontrolował mecz. W końcówce goście zaczęli odrabiać straty i sześć minut przed końcem zbliżyli się na różnicę jednego gola (28:27), ale spokojnie grający gospodarze nie wypuścili szansy z rąk.
Pierwszy mecz 1/4 kielczanie rozegrają między 20 a 24 kwietnia we Flensburgu, a rewanż odbędzie się w Kielcach, najprawdopodobniej w środę, 27 kwietnia.

Flensburg to zwycięzca Ligi Mistrzów w sezonie 2013/2014.

Do niespodzianki doszło w Mannheim, gdzie Rhein-Neckar Loewen odpadły w konfrontacji z Ppd Zagrzeb, mimo że wygrały pierwszy, wyjazdowy mecz 24:23. W rewanżu dwiema bramkami wygrali Chorwaci.

Wyniki 1/8

Vive Tauron Kielce – Mieszkow Brześć 33:30 (14:14), pierwszy mecz 32:28.
MVM Veszprem – Motor Zaporoże 41:28 (23:14), pierwszy mecz 29:24.
SG Flensburg-Handewitt – Montpellier Handball 31:30 (20:14), pierwszy mecz 28:27.
Vardar Skopje – Orlen Wisła Płock 25:24 (13:15), pierwszy mecz 30:30.
THW Kiel – MOL-Pick Szeged 36:29 (18:14), pierwszy mecz 29:33.
Rhein-Neckar Loewen – Ppd Zagrzeb 29:31 (15:13), pierwszy mecz 24:23