Mateusz Pietras
Za nami pierwszy dzień MŚ w short tracku
Za nami pierwszy dzień MŚ w short tracku JAKUB STEINBORN/POLSKA PRESS
Polskie sztafety mieszana i męska awansowały do półfinałów mistrzostw świata w short tracku, które rozpoczęły się w Rotterdamie. Z kolei kobieca zakończyła swój udział na 1/4 finału. Na 1500 m bezpośredni awans do tej samej fazy z Biało-Czerwonych wywalczyła tylko Kamila Stormowska.

Dwie sztafety z awansem do fazy półfinałowej

Dziś polska sztafeta mieszana w składzie Łukasz Kuczyński, Nikola Mazur, Diane Sellier i Kamila Stormowska znalazła się w półfinale mistrzostw świata trwających w Rotterdamie.

W czołowej ósemce mistrzostw zameldowała się również męska sztafeta. Biało-Czerwoni (Kuczyński, Michał Niewiński, Felix Pigeon i Sellier) w swojej serii zajęli drugie miejsce (6.53,871). Przed nimi finiszowali Holendrzy (6.53,785), którzy zanotowali najlepszy rezultat w ćwierćfinałach.

Odpadnięcie Polek

Niepowodzeniem zakończył się start kobiecej sztafety, która wystąpiła w składzie Anna Falkowska, Mazur, Stormowska i Gabriela Topolska. Polkom (4.12,905) do ostatniego miejsca gwarantującego start w półfinale zabrakło blisko dwóch sekund. Najlepiej spisały się Kanadyjki (4.06,534).

W piątkowych indywidualnych konkurencjach z polskich reprezentantów do półfinałów 1500 m bezpośrednio awansowała jedynie Stormowska, która była druga w swojej serii. Pozostali Sellier, Pigeon oraz Topolska szansy na awans będą szukali w repesażach.

Biało-Czerwoni do tej pory w MŚ w short tracku zdobyli tylko jeden medal. W 2018 roku w Montrealu srebrny krążek na 500 m wywalczyła Natalia Maliszewska.

Mistrzostwa w Rotterdamie zakończą się w niedzielę.