Siatkarki AZS KSZO przegrały z Silesią Volley

Zbigniew TYCZYŃSKI
Siatkarki AZS KSZO Ostrowiec przegrały we własnej hali trzeci mecz fazy play off z Silesią Volley Chorzów/Mysłowice i odpadły z dalszej rywalizacji o półfinał drugiej ligi.

AZS KSZO - Silesia Volley Chorzów/Mysłowice 1:3 (23:25, 17:25, 25:23, 19:25)

AZS KSZO: Staniucha, Gawron, Kosiorowska, Król, Seta, Związek, Soja na libero oraz Nadziałek, Kijakova.

Widzów: 1500.

Naszym "akademiczkom" zabrakło argumentów w rywalizacji z silnym i przede wszystkim wyrównanym zespołem Silesii. Poprawnie grające środkowe Iwona Kosiorowska i Aleksandra Król oraz mająca dobre momenty Anna Związek to zbyt mało, by myśleć o pokonaniu zespołu, w którym każda z zawodniczek wnosiła coś do gry. Nie znaczy to, że nasze "akademiczki" nie podjęły walki. W pierwszym secie zniwelowały trzypunktową przewagę Silesii i po ataku przez środek Król oraz kontrze Agnieszki Sety prowadziły nawet 22:18. Nie skończyły jednak dwóch piłek i rywalki doprowadziły do remisu 22:22, by udanym blokiem na Mirce Kijakovej rozstrzygnąć tę partię na swoją korzyć. W drugim przewaga rywalek, które zaczęły grać swoją siatkówkę, była jeszcze większa. Po wyrównanym początku, w którym ciężar gry wzięła na siebie Związek, Silesia odskoczyła na 15:10 i w pewnym momencie prowadziła już 18:12. Wprowadzona na parkiet Katarzyna Nadziałek urozmaiciła nieco nasze rozegranie. Stopniowo zaczął także funkcjonować blok miejscowych. Gdy w trzecim secie do punktujących środkowych dołączyły się pozostałe nasze siatkarki, Seta i Kijakova, rywalki, które prowadziły już 21:20, zaczęły popełniać błędy. W samej końcówce ciężar gry wzięła na siebie Związek i kibice cieszyli się z wygranej. Zacięty był także set czwarty, ale pod koniec na parkiecie zapanowały siatkarki Silesii i to one zagrają w dalszej fazie play off.

- Widać tym składem dane nam było tylko tyle ugrać -powiedział po meczu trener Roman Murdza, który gorąco podziękował kibicom za wparcie i zapewnił, że, o ile pozwolą na to możliwości klubu, postara się zbudować silniejszy zespół na przyszły sezon. - W tym pozostało nam tylko zagrać w turnieju o miejsca 5-8 i utrzymać piątą lokatę, którą zajęliśmy w tabeli po rundzie zasadniczej - dodał szkoleniowiec.

W pozostałych spotkaniach fazy play off rywalizację na swoją korzyść rozstrzygnęły: Piła, Murowana Goślina i Eliteski Skawa AZS UE Kraków, które zagrają obok Silesii w półfinale. Gedania Żukowo, Pszczyna i Chemik Police spotkają się z naszymi "akademiczkami" w walce o miejsca 5-8.