Siatkarki AZS WSBiP KSZO grają w Toruniu z Budowlanymi (video, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ [email protected]
Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec udowodniły, że tworzą zgrany monolit.
Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec udowodniły, że tworzą zgrany monolit. Rafał Soboń
Siatkarki Budowlanych Toruń ponad 70 dni są bez wygranej. W sobotę będą bardzo zdeterminowane, by pokonać u siebie zawodniczki AZS WSBiP KSZO. Początek meczu w sobotę, 2 lutego o godzinie 18

Przed trudnym zadaniem staną w najbliższą sobotę siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec. Rywalki, które rewelacyjnie rozpoczęły sezon, obecnie notują serię ośmiu porażek z rzędu i są zdeterminowane, by to pasmo przegranych spotkań przerwać.

Seria ostrowieckiego zespołu nie jest aż tak długa, ale co ważne - dotyczy spotkań wygranych. W dwóch ostatnich meczach podopieczne trenera Dariusza Parkitnego schodziły z parkietu zwycięski, jednak można uznać, że były to planowe zwycięstwa nad zespołami z dolnych rejonów tabeli: SMS Sosnowiec i Spartą Warszawa. W minioną sobotę po dwóch gładko wygranych setach ze Spartą (do 13 i 16) szkoleniowiec posłał na parkiet zmienniczki. To spowodowało, że warszawianki zwietrzyły szansę na wygranie swojego drugiego seta w tym sezonie. Przy stanie 20:17 dla gości szkoleniowiec AZS WSBiP KSZO powrócił do gry wyjściowym składem, który doprowadził do wygrania tej partii 27:25. - Zawsze chciałbym grać pełnym składem, ale tak się nie da, dlatego w spotkaniu ze Spartą dałem pograć zmienniczkom. Dziewczyny zagrały skoncentrowane w dwóch setach, bo ten trzeci trochę nam uciekł - mówił po spotkaniu trener Dariusz Parkitny.

Teraz ostrowiecka drużyna pojedzie na mecz do Torunia. Rywal jako beniaminek bardzo dobrze rozpoczął sezon wygrywając sześć z ośmiu spotkań. Następnie przyszła zadyszka, która trwa do dziś, bowiem od ośmiu pojedynków - ponad 70 dni - zawodniczki z Torunia nie potrafią rozstrzygnąć losów spotkania na swoją korzyść. - Początkowo rywale lekceważyli nas jako beniaminka. Teraz podchodzą do spotkań z nami z innym nastawieniem i o zwycięstwa jest już trudniej - tłumaczy powody fatalnej serii trener Budowlanych, Mariusz Soja. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w trakcie sezonu kontuzji nabawiły się Joanna Sobczak i Małgorzata Kolanowska, co znacznie ograniczyło pole manewru szkoleniowcowi torunianek. W ekipie z Ostrowca sytuacja wygląda dużo lepiej. Po przerwie noworocznej zespół ponownie nabrał świeżości i wiary we własne umiejętności. Wśród narzekających na urazy jest co prawda Agnieszka Starzyk-Bonach, która uskarża się na ból łokcia, ale w ostatnich meczach z powodzeniem zastąpiła ją Dorota Dydak. Tak więc dla ostrowieckich kibiców sobotni mecz zapowiada się niezwykle interesująco.