Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrały z Wisłą Kraków. Zadecydowały końcówki

rs
Nie udała się wyprawa do grodu Kraka ostrowieckim siatkarkom. Podobnie jak w trzech ostatnich meczach sparingowych, tak i w lidze górą były zawodniczki Wisły.

Wisła Kraków - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec 3:0 (26:24, 25:19, 25:22)

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.: Piekarczyk, Brojek, Kosiorowska, Buławczyk, Starzyk-Bonach, Ślęzak, Soja (libero) oraz Świerszcz, Stefańska, Dydak.

W pierwszym secie ostrowczanki prowadziły 16:10, a nawet 24:21, jednak końcówka należała do gospodyń które wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i wygrały 26:24. Również w drugim secie wyrównana walka trwała do stanu po 19. Kolejne punkty zdobywały już tylko wiślaczki i set zakończył się ich wygraną 25:19. Podobnie wyglądał także trzeci - ostatni - set. W nim również trwała wyrównana walka do stanu po 17, po czym trzypunktową przewagę wypracowały sobie krakowianki (20:17). Trzy punktową przewagę utrzymały do ostatniego gwizdka, pieczętując zdobycie kompletu punktów wygraną w tej partii do 22.

Dla ostrowieckiego zespołu to druga przegrana w sezonie. Wcześniej uległy tylko Jedynce Aleksandrów Łódzki.

W niedzielę o godzinie 15 podopieczne trenera Dariusza Parkitnego rozegrają we własnej hali pucharowe spotkanie z Wieżycą 2011 Stężyca.

W pozostałych meczach 7. kolejki:

SMS Sosnowiec - AZS UE Kraków 1:3 (29:31, 26:24, 19:25, 23:25)

Chemik Police - Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 2:3 (25:18, 30:32, 25:14, 23:25, 12:15)

KS Murowana Goślina - Wieżyca 2011 Stężyca 3:2 (25:23, 23:25, 25:23, 21:25, 16:14

Stal Mielec - Jedynka Aleksandrów Łódzki 1:3 (16:25, 26:24, 13:25, 16:25)

Budowlani Toruń - Sparta Warszawa 3:0 (25:20, 25:17, 25:10)