Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec zwyciężyły z Wisłą Kraków (WIDEO, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Bez niespodzianki w Ostrowcu. Lider pokonał 3:0 budowany tuż przed startem ligi zespół Wisły Kraków.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Wisła Kraków. Relacja live

- zobacz zapis

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Wisła Kraków 3:0 (25:16, 25:23, 25:18)

AZS WSBiP KSZO: Brojek 9, Piekarczyk 2, Soter 12, Kosiorowska 2, Dydak 3, Hatala 11, Ścibisz (libero) oraz Tobiasz 6, Bawoł 2, Ślęzak 5, Ganszczyk 9.

Wisła: Gądek 8, Kuskowska 2, Mysiak 6, Nabielec 4, Tyrańska 9, Żochowska 5, Borek (libero) oraz Postrożny 2.

Sędziowały: Magdalena Niewiarowska i Luiza Szymańczak (Warszawa). Widzów: 700.

W sobotni wieczór po raz pierwszy przed własną publicznością zaprezentowały się siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec. Debiut wypadł równie okazale, jak poprzednie dwa mecze wyjazdowe. Pewne zwycięstwo gospodyń oglądało w sumie aż 700 osób. Od początku meczu ostrowczanki narzuciły swój styl gry młodej ekipie Wisły. W pierwszej partii ostatni remis zanotowano przy stanie po 4, po czym gospodynie odskoczyły na kilka punktów (13:5, 17:12, 20:15), wygrywając pewnie do 16. W drugiej partii na boisku w miejsce Iwony Kosiorowskiej, trener Dariusz Parkitny desygnował do gry Kamilę Ganszczyk, a jako rozgrywająca wyszła Ewelina Tobiasz. Wynik tej partii zakończył się przewagą najmniejszą z możliwych, jednak samo zwycięstwo nie było zagrożone w żadnej z faz tego seta. Ostrowczanki prowadziły m.in. 10:6. 14:10. 18:12, 23:17, by ostatecznie wygrać do 23. Trzecia odsłona wydawała się być więc tylko formalnością i taką faktycznie była. Po asie serwisowym Małgorzaty Ślęzak AZS KSZO prowadził 8:5, jednak chwila rozprężenia spowodowała, że przy stanie 11:10 trener Parkitny zdecydował się wziąć czas. Chwila spokoju podziałała mobilizująco, bowiem po chwili gospodynie prowadziły już 16:10, a kończącego mecz seta wygrały do 18.